Havadis53

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Kıran:Rize halkı sabırlı olacak. 3-4 yılda meyveleri alacağız

Kıran:Rize halkı sabırlı olacak. 3-4 yılda meyveleri alacağız
425 views
16 Haziran 2021 - 1:00

Çaykur Rizespor’da Kulüp Başkanı Hasan Kartal’ın istifasının ardından Rizeli iş insanı Armatör Tahir Kıran, Çaykur Rizespor’a başkan adaylığını açıklayarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Çaykur Rizespor’da köklü bir değişim için sahaya inecek olan, Rizespor camiasının hem saha içi hem de saha dışında mevcut düzenini değiştireceğine inandığı Armatör Tahir Kıran: “Benden habersiz Rizespor’dan çöp dahi veremezler. Rizespor’da yaşanan herşeyden mutlaka haberim olacak” diyerek Spor camiasında bütün küskünlüklerin biteceğini ve özellikle Rizespor Trabzonspor’un kol kola maçları izleyeceği ifadelerini kullanmış Rize halkından sabırlı olmalarını istemişti.

‘SPOR OKULLARI AÇACAĞIZ’

Rize Basını ile bir araya gelen Tahir Kıran: Çok iyi bir Rizespor yapacağız. Rize halkı sabırlı olacak.2-3 yıla bunun meyvelerini alacağız. Rize ilçeleri ve belirlenen 14 ilde Rizespor okulu açacağız. Basınla ilişkilerimiz eşit olacak ben ve basın sözcümüz konuşacak.Bizim dışımızda söylemleri haber yapmayın.Kimse malzemeciden ondan bundan haber alamayacak.Profosyonel çalışacağız.” diye konuştu.

‘GENÇ OYUNCULAR ALACAĞIZ’

Büyük kulüplerde oynayan oyuncuları değerlendirmeyeceklerini ifade eden Kıran: “Genç oyuncular peşindeyiz.Yaşlı büyük takımda oynamış topçu almayacağız. Bizimde görüştüğümüz bir futbolcu vardı.Adana Demirspor’daaraya girmiş gibi yazılan yazı doğru değıldir. Bahsi geçen futbolcuyla biz ilgileniyoruz. Transferde anlaşmadan imza atılmadan haberleri paylaşmayacağız.” dedi.

‘DARGINLIKLARI BİTİRECEĞİZ’

Bütün küskünlüklerin biteceğini söyleyen yeni başkan Tahir Kıran herkese dokunacaklarını ifade ederek  “Trabzon ve Rize’nin kol kola maç izleyeceği günler gelecek. Göreve bu yüzden de geldik. Eskiden beri kız aldık, kız verdik. Etkileşim içinde olan iki kentiz. Kan davası yok aramızda. Trabzonspor camiasından da çok tanıdıklarımız var. Onlar da aynı düşünüyorlar. Trabzon’suz biz Rize, Rize’siz bir Trabzon düşünülemez. Biz bunu tüm Karadeniz olarak düşünmeliyiz.Bütün karadeniz illerine dağılacağız. Rizespor’u en iyi noktaya getirebilmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.” şeklinde konuştu.

‘RİZESPOR SAHAYA ÇIKTIĞINDA RAKİBİNİ TİTRETECEK’

“Herkesle dostuz, rakibiz ama öyle bir Rizespor yapmayı planlıyoruz ki herkese rakip olacak. Rizespor sahaya çıktığı zaman karşısında kim olursa olsun, karşısındakini titretecek bir Rizespor yaratmak için geldik buraya. 3 yıla meyvelerini verecek burada Rize halkı sabırlı kalmalıdır.”

Rize Merkez eczane
timbir - birlik haber ajansi