Havadis53

Kızılay’ın sel mağdurlarına yardımları sürüyor

Kızılay’ın sel mağdurlarına yardımları sürüyor
302 views
17 Temmuz 2021 - 23:48

Kızılay, Rize’de etkili olan şiddetli yağışlar sonucu meydana gelen sel felaketinin ardından bölgedeki selzedeler için yardımlarını devam ettiriyor.

Kızılay, Rize‘de etkili olan şiddetli yağışlar sonucu meydana gelen sel felaketinin ardından bölgedeki selzedeler için yardımlarını devam ettiriyor. Selden etkilenen vatandaşların yeme, içme ve temel ihtiyaçlarını gideriliyor.

Rize’de etkili olan şiddetli yağışlar sonucu meydana gelen sel felaketinin ardından bölgedeki selzedeler için yardımlarını devam ettiren Kızılay, Ankara, Erzurum ve Elazığ Afet Müdahale Merkezine bağlı ekipleri hızla selin meydana geldiği bölgelere yönlendirdi. Selden etkilenen vatandaşların yeme, içme ve temel ihtiyaçlarını gideren Kızılay, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Beslenme hizmeti kapsamında 1 sahra mutfak kiti, 3 ikram aracı ve 2 mobil aşevi ile 20,800 kişi/öğün kapasiteli mobil ve beslenme üniteleri alanda sıcak yemek, ikramlık ve yardım kolisi dağıtımı yaparken toplam 35 personel bölgede görevlendirilmiştir. Bununla birlikte Erzurum ilinde bulunan 1.200 kişi/öğün kapasiteli 1 mobil aşevi sevke hazır halde bekletilmektedir. Sel ve su baskınlarından etkilenen bölgelerde yürütülecek çalışmalarda kullanılmak üzere 6 adet çardak çadırı ile 2 adet saha aydınlatma ünitesinin sevki gerçekleşmiştir. Rize sahil Merkez Cami ve Muradiye Cami’de hayatını kaybeden vatandaşlarımız için okutulan Mevlidi Şeride ekibimizce katılım sağlanarak, vatandaşlara lokum ve gül suyu ikram etmiştir. Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan çalışmaları yerinde takip etmektedir” denildi.

 

 

timbir - birlik haber ajansi