Havadis53

KÖSEOĞLU ”ENFLASYON FARKI AYLIK ÖDENMELİ, EK ZAM VERİLMELİDİR!”

Türkiye Kamu Sen Rize İl Temsilcisi ve Türk Eğitim Sen Rize Şube Başkanı Murat KÖSEOĞLU bir açıklama yayınlayarak son günlerde art arda gelen zamlar nedeniyle memurların geçim sıkıntısının hat safhaya ulaştığını belirtti.

KÖSEOĞLU ”ENFLASYON FARKI AYLIK ÖDENMELİ, EK ZAM VERİLMELİDİR!”
570 views
05 Mart 2022 - 12:35

Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi ve aynı zamanda Türk Eğitim Sen Rize Şube Başkanı Murat Köseoğlu yaptığı açıklamada ;

”2022 Ocak+Şubat enflasyonu % 16’ya dayandı; yani ilk altı ay için yapılan % 7,5 maaş zammının iki katından fazla! Bu durumda sadece 2022’nin ilk 2 ayında maaşlar %8.41 eridi.

AKARYAKITA HER GÜN, MEMURA GELİNCE 6 AYDA BİR ZAM

Motorine 3 Mart tarihinde gece yarısından itibaren geçerli 1,51 TL zam yapıldı.

Ardından 4 Mart tarihinde gece yarısından itibaren geçerli 1,33 TL daha zam yapıldı.

Bazı haber kaynaklarına göre de bu geceden itibaren 1,44 TL’lik bir zam daha yapılacağı söylenmektedir.

Akaryakıta gelen zam tüm sektörleri etkilemekte vatandaşa her kalemde zam olarak geri dönmektedir.

Bu durum sürdürülemez!

Türkiye Kamu Sen olarak, Toplu Sözleşmede ve son olarak önceki ay gündeme getirdiğimiz gibi, enflasyon farkının aylık olarak ödenmesi talebimizde ısrarcıyız. Aksi taktirde çalışanlar Temmuz’a kadar enflasyona ezdirilecek demektir.

Ayrıca kamu çalışanlarının ve emeklilerin artan hayat pahalılığı karşısında nefes alabilmesi için EK ZAM düzenlemesi de mutlaka ödenmelidir.

HER AY ENFLASYON  FARKI  UYGULAMASINDAN  MEMUR SEN 1 MİLLETVEKİLİĞİ UĞRUNA VAZGEÇMİŞ, YAKLAŞIK 3 MİLYON MEMURUN AHINI ALMIŞTIR

Türkiye Kamu Sen in yetkili olduğu dönemlerde enflasyon farkı memurlara aylık olarak ödeniyordu fakat Memur Sen yetkili olunca aylık ödenen enflasyon farkı memurlar aleyhine toplu sözleşmede değiştirilerek  memur sen imzasıyla her 6 ayın sonunda ödenmeye başlandı.” ifadelerine yer verdi

 

timbir - birlik haber ajansi