Havadis53

Kota Düşürülmesiyle Üretici Özel Sektörün Kucağına Bırakıldı

Kota Düşürülmesiyle Üretici Özel Sektörün Kucağına Bırakıldı
241 views
10 Temmuz 2021 - 11:45

Saadet Partisi Rize İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar 2.sürgün yaş çay hasadına başlanırken Çay Kur’un kota düşürmesini değerlendirdi.

Saadet Partisi Rize İl başkanı Av Muhammet Kaçar, “Çaykur’ un 2. Sürgün çay alım sürecinde Çay Kur dekara uygulanacak olan kotada indirime giderek 450 kg olarak belirlemiştir. Bu uygulamaya geçmişten günümüze kadar devam edilegelmiştir. Ancak bunun istisnası maalesef seçimlerin olduğu yıllardır. Bu da gösteriyor ki kota düşüklüğüne gidilmesi mecburiyetten değil adeta keyfi uygulamadan kaynaklanmaktadır. İktidar maalesef birçok konuda olduğu gibi bu konuda da kendi geleceğini öncelemektedir” dedi

Saadet Partisi Rize İl başkanı Kaçar, “Çay Kur’un kota düşürmesi sonucu üreticimiz maalesef özel sektörün insafına terkedilmekte; bunun sonucunda da üreticilerimiz çayını taban fiyatın çok çok altında satmak zorunda bırakılmaktadır. İçerisinde bulunduğumuz pandemi süreci ve ekonomik zorluklar dikkate alınarak nasıl ki; iktidar algı oluşturmak ve milletimizin tercihini etkilemek için seçim dönemlerinde kota düşüklüğüne gitmiyorsa içerisinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte de kotanın düşürülmemesi milletimizin menfaatine olacağından bu önerilerimizin gözardı edilmemesini hemşerilerimiz adına tüm yetkililere duyurmayı zorunlu görüyoruz” dedi.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir