Havadis53

LÖSEV Kurban Bağışı İçin Rize’deydi

LÖSEV Kurban Bağışı İçin Rize’deydi
431 views
11 Temmuz 2021 - 23:08

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Rize’ye gelen LÖSEV yetkilileri derneğin kurban bağışı ile ilgili afiş dağıtıp yetkililerle görüşmeler yaptılar.

1998 yılında Ankara merkezli kurulan bir sivil toplum kuruluşu olan LÖSEV, o günden bu güne lösemi ile mücadele ediyor. LÖSEV’ in işlevi hakkında açıklamalarda bulunan Bedriye Doğan, “Tüm Türkiye geneli lösemi ve kanser tedavisi gören çocuk ve yetişkin kanser hastalarına hem sağlık alanında hem eğitim alanında, sosyal ve psikolojik alanlarda, maddi ve manevi destekler sağlamaktadır. Yapılan bu desteklerin tamamı gönüllülerin ve bağışçıların destekleriyle gerçekleşmektedir. Türkiye geneli vakfımızda 50 bini aşkın kanser hastası bulunuyor. Ayrıca 5 milyonu aşkın gönüllümüz bulunmaktadır. Bu gönüllülerimiz sayesinde tüm Türkiye genelinde hastalarımıza yardımlarımızı ulaştırıyoruz” dedi.

Kurban Bayramı dönemi içerisinde LÖSEV olarak bağışçılarımızın değerli desteklerini beklediklerini kaydeden Doğan, “LÖSEV vekâleten kurban bağışlarını kabul etmektedir. Bağışçılarımızın vekâletlerini LÖSEV’ e vermeleri doğrultusunda onlar adına tamamen dini vecibelere uygun bir şekilde kurbanların kesimi gerçekleşmektedir. Bu yapılan bağışlar ile vakfımıza kayıtlı olan hastalarımıza 12 ay boyunca taze et ve et ürünleri şeklinde gönderim gerçekleşmektedir” dedi
‘Bu Bağışlar Nasıl Gerçekleştirilir’

LÖSEV Yetkilisi Bedriye Doğan, “Bağışlar tamamen resmi yollarla yapılır. Tüm bankaların kurumsal ekranlarında LÖSEV hesapları bulunur. Bankaların yanı sıra resmi olarak internet bankacılığı ve ya mobil bankacılıktan, LÖSEV’ in resmi web sayfasından ya da arayarak ve ofislerimizi ziyaret ederek bağışlar gerçekleştirilebilir.  Rize’de bir irtibat ofisimiz bulunmuyor. Rize’de tüm bankaların kurumsal ekranlarından ve PTT şubelerinden, on-line olarak LÖSEV’ in resmi sayfasından ya da LÖSEV’ i arayarak bağış işlemleri gerçekleştirilebilir” dedi.

‘Lösev’ in İsmini Kullananlara İtibar Etmeyin’

Doğan, “Ne yazık ki LÖSEV’ in ismini kullanarak kapı kapı dolaşıp bağış toplayan kişiler yer almaktadır. Buradan Rize halkına da seslenmiş olalım eğer bu durumla sizlerde karşılaşırsanız evinize gelip ya da yolda karşılaşıp ve sizlerden para talepleri olması halinde lütfen onlara itibar etmeyelim ve en yakın Polis şubesine bildirin” dedi.

timbir - birlik haber ajansi