Havadis53

Merhum Resul Bölükbaş Hocaefendi Pazar’da Anıldı

Merhum Zavendikli Mustafa Yıldız Hoca’nın ilk talebelerinden, Rize’nin manevi önderlerinden Resul Bölükbaşı Hoca, vefatının 3. Sene-i devriyesinde Pazar’da kabri başında anıldı.

Merhum Resul Bölükbaş Hocaefendi Pazar’da Anıldı
573 views
30 Aralık 2023 - 18:00

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Mahmud Efendi Hazretlerinin kendisi hakkında ‘İlim dağı’ diye buyurduğu Rize’nin manevi dinamiklerinden olan ve 3 yıl önce koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Resul Bölükbaşı Hocaefendi, Pazar ilçesindeki kabri başında anıldı.

Hidayet Vakfı tarafından Resul Bölükbaşı Hocaefendi için kanrinin bulunduğu Pazar ilçesine bağlı Tütüncüler Köyü Camii’nde Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi. Kadınlar için ise Tütüncüler Kız Kur’an Kursunda program yapıldı.

Ülkemizin büyük ilim sahibi hocalarından olan Nakşibendi Tarikatının İsmailağa şubesinin Şeyhi Mahmud Ustaosmanoğlu Efendi Hazretleri’nin vekilliğini yapan ve Mahmud Efendi Hazretleri’nin en çok sevdiği birkaç âlimden biri olma şerefine ermiş Resul Bölükbaşı Hoca; Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Büyük Çamlıca Camii İmam hatibi Kurra Hafız İshak Danış Hoca ve Rize Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Seyit Badır’ın da Hocası idi.

Resul Bölükbaş hocaefendi’nin talebelerinin kullandığı sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi;

”Merhum Rasul Bölükbaş Hocaefendimizin vefatının 3. Yıldönümü münasebetiyle
Hidayet Vakfı onursal başkanı Rize baş vaizi Yakup Kabalak Hocaefendi, Rize Yusuf Karali Dini yüksek ihtisas merkezi Müdürü Dr. Seyid Badır Hocaefedi, Diyanet işleri başkanlığı müfettişi Şükrü Şahin Dügencili Hocaefendiler başta olmak üzere ve yine hocamızdan ilim almış, feyiz almış, şuur almış talebeleri ve sevenleri hocamıza olan vefa borçları adına hocamızın ilim ve irfan ışığını bütün vatanımıza yaymaya başladığı talvattaki (Tütüncüler) camiinde bir araya gelip hocamızı rahmetle anıp hocamızla yaşamış oldukları unutulmaz hatıralardan bir nebze anlatarak birbirlerine de hocamızın açmış olduğu bu nurlu yoldan ayrılmama şuurunu hatırlatarak uhuvvet, muhabbet, tasanüd, ittifak ve vefanın güzel bir hüsnü misalini gösterdiler.”

timbir - birlik haber ajansi