Havadis53

Mhp Rize İl Başkanı Alkan’dan Akşener tepkisi

Mhp Rize İl Başkanı Alkan’dan Akşener tepkisi
1.125 views
26 Mayıs 2021 - 21:53

Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) Rize İl Başkanı İhsan Alkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Rize ziyaretinin provakasyon amaçlı olduğuna dikkat çekti.

Milliyetçi Hareket Partisi Rize İl Başkanı İhsan Alkan yaptığı açıklamada İYİ Parti’nin ittifak ortağı CHP’li Fındıklı Belediyesini ziyaret etmeyip sadece MHP’li belediyelerin olduğu İkizdere ve Çayeli’ne yaptığı ziyaretlere dikkat çekerek : “Cumhurbaşkanına hakaret edip, ertesi gün memleketi Rize’ye gelmek provakasyon değil!, oy verdİğiniz CHP Fındıklı Belediyesini ziyaret etmek yerine MHP İkizdere ve Çayeli Belediyelerine gitmek provakasyon değil! , siz nerede yaşıyorsunuz?Sizlere Karadenizi ve Rizemizi anlatanlar yanlış anlatmışlar. Sayın Meral Akşener, Karadeniz’de hasımlar birbirinin evine sabah kahvaltısına gitmez. Hasımlar birbirinin evinin önünden geçmez. Hasımlar birbirine değilse bile diğer insanlara hürmeten birbirlerinin olduğu ortamlara girmez.” ifadelerini kullandı.

İkizdere’de yaşanan gerginlik sırasında Erzurum teşkilatı ile birlikte Rize teşkilatının da Erzurum seninle gurur duyuyor şeklinde bağırdığını söyleyen Alkan İYİ Parti’nin kendi aralarında bölündüğünü ifade ederek “Siyaseten insanları karşı karşıya getirmenin vebalini kimse ödeyemez.İkizdere’de esnafla kavga eden arkadaşlarınız “Erzurum seninle gurur duyuyor” bağırırken Erzurum’da olmadıklarının bile farkında değiller. Kendi aranızda bölünmüşsünüz. Rize teşkilatının davetinde “Rize seninle gurur duyuyor” tezahüratları duymak güzel olurdu. Bu alelade bir provakasyon değildir. Rize şehrimizde diğer il nüfusları içerisinde en fazla Erzurumlu hemşehrimiz vardır.Amaçları Erzurum ve Rize’mizin arasında sokakları kargaşaya teslim etmekti. Kolluk güçlerimizin ve sağduyulu vatandaşlarımız sayesinde bu olayların önüne geçilmiştir.” dedi.

Alkan: “Rize’nin en büyük ilçesi Çayelide ise vatandaşın tepkilerine Bozkurt işareti yaparak karşılık vermeye çalışmak akıllara zarardır. Bozkurt Milliyetçi Ülkücü Hareketin simgesidir.Rize’ye daha önceki MHP mensubu olarak ziyaretinizde, Cumhurittifakı oluşmamıştı. Sizlere Rize’de hiç bir hakaret olmadı. O zaman da Muhalefet temsilcisi olarak gelmiştiniz.Fakat şimdiki açık ve gizli ortaklarınızın Rizemizle , Ülkemizle ve Milletimizle uzaktan ve yakından alakası olmadığını bütün Rizeli hemşehrilerimiz bilmektedir. Hemşehrilerimizin demokratik tepkileri olmuştur.Sokağın nabzını önceden tutmak , şehrin iç dinamiklerini hesap edip sizlere haber vermesi gereken yanınızda gezip misafirlerini Rizeli hemşehrilerimizle kavga ettirenlerdirKimse öküzün altında buzağı aramasın.Burası Rize. Misafir baş üstünde ağırlanır. Misafir ev sahibinin yüreğine teslim olur. Kimse kimseyi ikna etmek zorunda değil. Fakat herkes birbirine saygı duymak zorundadır.” şeklinde konuştu

timbir - birlik haber ajansi