Havadis53

MHP’NİN ÖNERGESİ KABUL EDİLDİ

MHP’NİN ÖNERGESİ KABUL EDİLDİ
1.518 views
04 Ocak 2022 - 20:42

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Milliyetçi Hareket Partisi Pazar İlçe Başaknlığı, Hayvan Barınağı kurulması için Belediye Meclisine önerge verdi.

Pazar Belediye Meclisinin 2022 yılı Ocak ayı ilk toplantısını bugün Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanı Dr. Ahmet Basa’nın başkanlığında gerçekleştirilen ve saat 10.00’da başlayan toplantıda gündemdeki maddeler görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi.

“MHP PAZAR İLÇE BAŞAKNLIĞI ADINA BELEDİYE MECLİS ÜYESİ İSMAİL ODABAŞ HAYVAN BARINAĞI KURULMASI KONUSUNDA ÖNERGESİ ŞU ŞEKİLDE ;

” İlçemiz her geçen gün sahipsiz köpekler çoğalmaktadır. Komşu il ve ilçelerden, ilçemize bırakıldığı söylenmekte ve her geçen gün sayıları artmaktadır. Bu durum toplum nezdinde huzursuzluklara sebebiyet vermektedir. Şöyle ki; hayvanların bulunduğu muhitleri sahiplenme iç güdüsü ile yabancı hissettikleri köpekleri kovalamakta ve boğuşmaktadırlar. Bu durum içerisinde iken korku, huzursuzluk ve çevreye zarar vermektedirler. Bu tarz hadiselerle hırçınlaşan köpekler son zamanlarda insanlara da saldırmaktadırlar.
Hayvanların rahat yaşamlarını ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin
etmek, hayvanların acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmalarını, her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamak amacıyla 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında hayvanların korunması, gözetilmesi, bakımı ve kötü muamelelerden uzak tutulması için gerekli önlemler alınmalıdır. Bu Önlemler kapsamında başta Geçici Hayvan Bakım evi ve Hayvan Barınağının kurulması doğrultusuda. Arzına çalıştığımız konuya dair; ilçemizin yakışır ve daha nezih bir ortamın sağlanması doğrultusunda, Hayvan Barınağı kurulması talebimizin nazarı dikkate alınacağı kanaatindeyim. Saygıyla arz ve talep olunur.”

Milliyetçi Hareket Partisi Pazar ilçe Başakanlığı’nın teklif ettiği Hayvan Barınağı kurulması önergesi Ak Parti, CHP ve Bağımsız Belediye meclis üyesi tarafından oy çokluğuyla kabul edildi.

timbir - birlik haber ajansi