Havadis53

“Milletin gözünü korkutmaya çalışıyorlar”

“Milletin gözünü korkutmaya çalışıyorlar”
320 views
16 Temmuz 2021 - 21:00

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gerçekleştirdiği basın toplantısında açıklamalar yaptı. Sözcü Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek, “Tarihte her şey iki defa yaşanır. İlkinde trajedi, İkincisinde komedi olur” şeklinde konuştu.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak yaptığı basın toplantısında şunları dile getirdi:

“Dünün bize öğrettiği bir şey varsa, o da çağdaş tiranlıkların, terör ve korku üzerinde inşa edildiğidir. Almanya’nın felaketi olan Hitler’in kitabındaki en bilinen strateji; kuvvetler ayrılığını sona erdirecek, ifade özgürlüğünü askıya alacak, adil yargılama hakkını ortadan kaldıracak, muhalefeti ezecek, bir takım ani felaketler yaratmaktı. 1933’teki Reichstag yangınından hemen sonra, Alman halkının tüm temel hakları askıya alındı. Hitler’e kararname çıkarma yetkisi verildi. Ve bundan sonraki 12 yıl boyunca, yani İkinci Dünya Savaşı’nın sonuna kadar, Almanya olağanüstü hal ile yönetildi”

“HEGEL VE MARX’TAN ÖĞRENDİĞİMİZ DERS VAR”

“Ülkemizde de Erdoğan “şahsım” hükümeti; beş yıldır OHAL yetkilerini kullanıyor, ülkeyi bir sonraki seçimlere de bu yetkilerle götürmek istiyor. “OHAL yetkilerini, üç yıl daha uzatacağım” diyor. Tarihten, Hegel’den ve Karl Marx’tan öğrendiğimiz bir başka ders daha var. “Tarihte her şey iki defa yaşanır. İlkinde trajedi, İkincisinde komedi olur.” Meclis’te görüşülen torba yasayla, milletin malına, mülküne hükümet kararıyla el koymak, kayyum atamak, “yargısız infaz” kılıcıyla, devlet memurları üzerinde baskı kurmak ve gözaltı sürelerini fiilen tutukluluğa çevirmek isteniyor. Bu bir milleti sindirme girişimidir. Ama aynı zamanda da komedidir. Belli ki Erdoğan artık sandıktan çıkamayacağını görmüş. “Millet iradesini nasıl eğip bükerim, sandığın terazisiyle nasıl oynayabilirim” diye kendince çareler arıyor. Saray 2023 seçimlerine kritik eşik diyerek kaybetmesi mukadder olan bir seçimi kazanmak için milletin gözünü korkutmaya çalışıyor”

“Olağanüstü hali seçime kadar “olağan” hale getirerek bunu sağlamaya çalışıyor. Bir taraftan da Cumhur İttifakı’nın ortakları seçim barajını, seçim kanunu tartışıyor. Ben açık söyleyeyim, eğer bir iktidar seçim kanunlarıyla oynamaya başladıysa, gidici demektir. Erdoğan “şahsım” hükümeti, Bu ülkenin, bu ülkenin vatandaşlarının sırtında her geçen gün ağırlaşan bir yük haline gelmiştir. Artık milletimizin sabır taşı çatladı. Milletimiz Erdoğan’dan çok yoruldu ve bunaldı. Millet emaneti Erdoğan’dan almak, ehline vermek için gün sayıyor.”

Kaynak: Yeniçağ Gazetesi

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/chp-sozcusu-faik-oztrak-basin-toplantisinda-erdogani-elestirdi-463528h.htm

sanalbasin.com üyesidirGazeteler