Havadis53

“Milli Parti İktidarında Çay Kanununu çıkartacağız”

“Milli Parti İktidarında Çay Kanununu çıkartacağız”
285 views
31 Ağustos 2021 - 11:53

Milli Parti Genel Başkanı Rize’den seslenerek Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin hazırladığı çay kanun taslağını eleştirerek hazırlanan taslakta çay üreticisinin olmadığını söyledi.

Milli Parti Genel Başkanı Muhammet Uzun Rize’de yaptığı basın açıklamasında iktidara yüklenerek Rizelinin büyük sorunu olan Çay Kanununun bir an önce çıkması gerektiğini söyleyerek “Milli Parti Genel Başkanı olarak çay üreticilerimize şunu söylemek isterim, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından günümüzde bir Çay Kanunu tasarısı hazırlanmaktadır. Hazırlanan tasarı içerisinde malesef üretici yoktur. Üreticinin içerisinde olmadığı bu tasarıya Milli Parti olarak bu işin karşısındayız. Üreticinin içerisinde olmadığı bir tasarının olmayacağını düşündüğümüzden Milli Parti İktidarında çay kanunu mutlaka çıkacaktır, ama üreticimizin içerisinde olacağı bir çay kanunu çıkacaktır. ” ifadelerini kullandı.

‘ÖZEL SEKTÖR ÜRETİCİYİ EZMEKTEDİR’

ÇAYKUR’un Kota ve Kontenjan uygulamasının üreticiyi zor duruma düşürdüğünü ifade eden Uzun: “Özel sektör malesef üreticiyi ezmektedir. Bu da ÇAYKUR’un eliyle yapılmaktadır. Devletin açıkladığı çay fiyatının altında Rize’de çay alımları yapılmaktadır. ÇAYKUR’un uyguladığı Kota ve Kontenjan uygulaması üreticinin belini bükmektedir. Dolayısıyla üreticinin içerisinde olmayacağı bir Çay Kanunu üreticiyi memnun etmeyeceğini düşündüğümüzden Rizeli hemşerilerimize buradan söz veriyoruz, Milli Parti iktidarında Rizeli üreticiyi memnun edecek Çay Kanunu mutlaka çıkacaktır.” diye konuştu.

timbir - birlik haber ajansi