Havadis53

Okullarda spor kulübü dönemi başlıyor

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş “Okullarda kuracağımız spor kulüpleri ile her yaştan gencin sporla buluşmasını ve Rizespor ile entegre olmasını sağlayacağız” dedi.

Okullarda spor kulübü dönemi başlıyor
286 views
27 Eylül 2023 - 23:57

HABER: ARZU ERBAŞ

Rize Valiliğinin sporu eğitime entegre etmek için başlattığı çalışma ile her okula spor kulübü açılacak. Vali İhsan Selim Baydaş, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız ve diğer ilgililerin katılımıyla okullarda kurulacak spor kulüpleri ve bu kulüplerde faaliyette bulunacak antrenör ve beden eğitimi öğretmenlerinin yapacakları çalışmalar değerlendirildi.

Çalışmaların devam ettiği proje ile ilgili bilgi veren Vali İhsan Selim Baydaş:”Her ortaokulumuzda ve her lisemizde kuracağımız spor kulüplerinde, o okullarda görev alan beden eğitimi öğretmenlerini aktive edeceğiz. Ayrıca Gençlik Spor Bakanlığına mensup antrenörlerimizi de bu spor kulüplerine desteğini sağlayacağız. Üniversitemizde bir spor kulübümüz var onu canlandıracağız. Bütün bu çalışmayı da Çaykur Rizespor ile entegre edeceğiz. Dolayısıyla bunun etkisini tribünlerde göreceğiz, sokakta göreceğiz, spor salonlarında, antrenman sahalarında göreceğiz. Her yaştan gencin sporla buluşmasını ve Rizespor ile entegre olmasını, tribünde olmasını sağlayacağız” dedi.

timbir - birlik haber ajansi