Havadis53

Özçelik: Yaş çaya 7-8 TL arasında bir fiyat verilmeli

BBP Rize İl Başkanı Ensar Özçelik, yaş çay taban fiyatının 7 ila 8 TL aralığında olması gerektiğini söyleyerek özel sektörün de bu fiyat bandının altında alım yapmamasının sağlanması gerektiğini söyledi.

Özçelik: Yaş çaya 7-8 TL arasında bir fiyat verilmeli
221 views
29 Nisan 2022 - 11:55

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de zor günler geçirildiğini ve aynı sıkıntıların yaşandığını belirten Büyük Birlik Partisi (BBP) Rize İl Başkanı Ensar Özçelik, “Başta Rize’miz olmak üzere bölgemizin temel geçim kaynağı olan çayımız da sahiplenilmeyi beklemektedir. Bunu yaparken amaç bağcıyı dövmek değil üzüm yemek olmalıdır.” dedi.

Yaş çay kampanyasının yaklaşmasıyla gerçeklikle ilgisi olmayan, birilerini hoş etmeye çalışırken, diğer tarafı ise yok edecek taban fiyatı beklentilerinin açıklandığını dile getiren Özçelik, “Yaş çaya 10 TL fiyat verilip de özel sektör 5 TL’den alacak ise bunun müstahsile bir faydası olmayacaktır. Yaş çay taban fiyatının yüksek olması önemli değil, özel sektörün de belirlenen fiyattan üreticinin çayını alması önemlidir. Eğer Çaykurumuz açıklanan fiyat üzerinden kuru çay üretip, özel sektör ise bu fiyat altında üretim yaparsa, burada zarar edecek olan kurum Çaykur’ dur. Ancak yaş çaya talep edilen yüksek fiyatlar özel sektörün de ayakta kalmasını zorlaştırır.” dedi.

Özçelik yaş çaya 7-8 TL arasında bir fiyat verilmesinin ve özel sektörün de bu fiyat altından çay alımı yapmamasının sağlanması gerektiğini söyleyerek, “Bu şekilde 50-60 TL gibi bir fiyata kuru çayımızı tüketici ile buluşturabiliriz. Tüketiciler de çok yüksek fiyattan çay almak zorunda kalacaktır. Bu hem yaş çay alımında hem de kuru çay pazarında bir adalet gerçekleşmesini sağlayacaktır. Kapanacak her işletme, toplanmayan her yaş çay tamisi önce Cenab-ı Allah’ın bize emaneti, sonra milli servetimizdir. Bu nedenle açıklanacak olan yaş çay fiyatının bir oldu bittiye değil, gerçekten hakkaniyet gözetilerek açıklanmasından taraf olduğumuzun bilinmesini isteriz.” şeklinde konuştu

Kaynak: Rizehaberleri.com       

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sanalbasin.com üyesidir