Havadis53

Pazar Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencilerinin karma resim sergisi büyük ilgi gördü

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Pazar Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin yapmış katma resim sergisi 19 Mayıs Perşembe günü (dün) Mehmet Akik Pirim Kapalı Spor Salonu’nda açıldı.

Pazar Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencilerinin karma resim sergisi büyük ilgi gördü
649 views
20 Mayıs 2022 - 21:11

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

2021- 2022 yılı Eğitim Öğretim kapsamında Pazar Atatürk Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Dilek Yaşar Sunar ve öğrenciler tarafından yapılan resimler  akrilik boya ile yapıldı.

Karma resim sergisinin açılış kurdelesi Pazar Kaymakamı Mustafa Akın, Belediye Başkanı Ahmet Basa, Garnizon Komutanı Üsteğmen İhsan Erdemir ve Pazar Bölge Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Sami Kılıç tarafından kesilirken, Sergileri teker teker gezen ilçe Kaymakam Mustafa Akın ve diğer katılımcılar Görsel Sanatlar Öğretmeni Dilek Yaşar Sunar ve öğrencileri kutladı.

Etkinlik hakkında bilgi veren Görsel Sanatlar Öğretmeni Dilek Yaşar Sunar, karma resim sergisinde 150 eserin yer aldığını anlatırken, “Okullarda yıl boyun üretilen eserler burada sergilendi. Öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirmek için bu tür organizasyonlar yararlı olmaktadır” dedi

 

150 tablonun sergilendiği sergiye Pazar İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı Ahmet Basa, Garnizon Komutanı Üsteğmen İhsan Erdemir, Pazar Bölge Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Sami Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmen ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

sanalbasin.com üyesidirGazeteler