Havadis53

Pazar Belediyesi İlaçlama Yapmıyormu

Pazar Belediyesi İlaçlama Yapmıyormu
489 views
02 Ağustos 2021 - 22:34

Rize’nin Pazar İlçesinde havaların ısınması ve sıcaklık değerlerinin yükselmesinden sonra ilçede Karasinekler ve sivrisinekler vatandaşları rahatsız etmeye başladı.

Belediyenin ilaçlama çalışmalarına başlamaması tepki çekerken, gece uyuyamadıklarını belirten, vatandaşlar acilen çözüm bulunmasını istiyor.

VATANDAŞLAR DURUMA TEPKİLİ

Rize’nin Pazar İlçesinde hava sıcaklığının artmasından sonra sivrisinek ve karasinekler vatandaşları rahatsız etmeye başladı. Bazı mahalle ve sokaklarda sivrisinek ve karasineklerden geçilmezken, vatandaşlar bu durumdan duydukları rahatsızlığı dile getirerek seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Sivrisineklerin artmasını, ilaçlama yapılmamasına bağlayan vatandaşlar, belediyeye tepki gösteriyor.

Belediyenin bu soruna karşı önceden tedbir almamasına ve hazırlık yapmamasına tepki gösteren vatandaşlar, bu yüzden çocukların hastalandığını dile getiriyor. Hava sıcaklıkları nedeniyle balkon kapılarını ya da pencereleri açık bırakan vatandaşların evlerine karasinek ve sivri sinekler dayanıyor.

“BELEDİYE DAHA ÖNCE TEDBİR ALMALIYDI”

Birçok mahallede vatandaşlar henüz bu yaz sinek ilaçlama aracını görmediklerini belirterek belediyeye sitem etti. Sıcak havaların artmasıyla birlikte sinek ve sivrisineklerin artmasından rahatsız olduklarını belirten vatandaşlar, bu durumun belediyenin yeterli ilaçlama yapmamasından kaynaklandığını savundu. Vatandaşlar hem ilçe merkezinde hem de kırsal alanda, sivrisineklerden ve diğer haşerelerden rahatsız olduklarını dile getirdiler.

Belediyenin bir an önce soruna çözüm bulmasını isteyen vatandaşlar, “Daha önce tedbir alınması gerekiyordu. Sivrisinek ve kara sinekler hayatı zehir ediyor. Çocuklar buna bağlı olarak hastalanıyor. Bir an önce çözüm üretilerek ilaçlama yapılmalı” ifadelerini kullandılar.

timbir - birlik haber ajansi