Havadis53

Pazar Belediyesi’nden fırınlara gramaj denetimi

Pazar Belediyesi’nden fırınlara gramaj denetimi
462 views
02 Ocak 2022 - 21:24

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Rize Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından 26 Kasım’da alınan kararlar gereği ekmek gramajı ile ilgili oluşan tereddütler üzerine Pazar Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından ilçedeki fırınlarda gramaj denetiminde bulunuldu.

Rize Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (RESOB) tarafından 26 Kasım 2021’de ekmek fiyatlarıyla ilgili yapılan toplantıda, 1 Aralık tarihinde 2,50 TL’den satılan ekmeğin 220 grama düşürülmesi kararı alınmıştı.

Aynı toplantıda, 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle de ekmeğinin gramının 250’ye çıkarılıp fiyatının da 3 TL olarak belirlendiği kaydedilmişti.

2022 Yılının ilk günü ekmeğin 3 TL’den satışa başlamasıyla vatandaşların, gramajın artmadığı, fiyatın yükseldiği yönündeki tepkileri üzerine, Pazar Belediye ekipleri de fırınlarda gramaj denetimi başlattı. Yapılan denetimlerde ekmeğin 250 gram olduğu tespit edildi.

Pazar Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Zabıta ekipleri tarafından Rize Ticaret Odası ile Rize Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinin vermiş olduğu karar doğrultusunda, 6502 sayılı kanunun 54’üncü maddesi uyarınca tüm ekmek fırınlarında gramaj kontrolü denetimi yapılmıştır. Denetimlerimiz sürdürülecektir.” denildi.

 

 

 

timbir - birlik haber ajansi