Havadis53

Pazar e-sınav merkezinde ilk sınav yapıldı

Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu e-sınav merkezinde ilk sınav yapıldı.

Pazar e-sınav merkezinde ilk sınav yapıldı
617 views
05 Mart 2022 - 21:03

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Pazar Halk Eğitim Merkezi binasında açılan, E-Sınav Merkezi’nde ilk aşamada Motorlu Taşıt Sürücüleri (MTSK) yazılı sınavları gerçekleştirildi. Sınav merkezinde ayrıca Mesleki Eğitim Merkezlerinde eğitim gören öğrencilerin çıraklık, kalfalık ve ustalık sınavlarının “online” olarak yapılması da planlanıyor.

Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tuncay Canca sınavı yerinde takip ederek, e-sınava girecek olanlara başarılar diledi.

Pazar Halk Eğitim Müdür Yardımcıları Alaattin Taşkıran ve Nazım Kavasoğlu’da sınavda hazır bulundular.

“Emeği geçenlere teşekkür ederiz”

Ehliyet sınavı başta olmak üzere birçok sınavın Pazar’da yapılmasını sağlayacak e-sınav merkezi hakkında ehliyet sınavına giren vatandaşlar şunları söyledi.

“Böyle bir hizmeti Pazar’a kazandıranlara teşekkür ediyoruz. Ehliyet sınavı için Rize’ye gitmek zorunda kalıyorduk. İlçemizde böyle bir merkezin açılmasından dolayı çok mutluyuz” dediler.

E-sınav merkezinde adayların randevu sistemiyle haftanın her günü, istedikleri saatte ve sınav stresi yaşamadan sınavlara girebilmeleri amaçlanırken ilk uygulama sorunsuz bir şekilde sonuçlandı

timbir - birlik haber ajansi