Havadis53

Pazar İlçesinde Okul Dışarıda Günü ve 28 Mayıs Oyun Oynama Günü Kutlandı

Pazar İlçesinde Okul Dışarıda Günü ve 28 Mayıs Oyun Oynama Günü Kutlandı
396 views
28 Mayıs 2021 - 23:36
Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen “Okul Dışarıda Günü” ve “28 Mayıs Dünya Oyun Oynama Günü” dolayısıyla Pazar Ahmet Tahtakılıç Ortaokulunda düzenlenen etkinliklere katıldı.
Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, programın açılış konuşmasında salgın nedeniyle evler ve duvarlar arasına sıkışan çocuklarımızın bir önce okullarına, bahçelere, sokaklara kavuşması için başta Bakanlığımız olmak üzere eğitimin tüm paydaşları büyük bir çaba harcadı. Alınan tedbirler artık salgının etkilerini azaltmaya başladı. Bu olumlu gelişmelerle birlikte de artık sizler okullarınıza, bizler de sizlere kavuşmaya başladık. Sizleri bugün neşe içerisinde burada görmenin mutluluğu gerçekten tarifsiz. İnanıyorum ki bir süre sonra artık hayat normale dönecek ve kaldığımız tüm işlere, etkinliklere döneceğiz.

Söylendiği gibi okul dört duvardan ibaret değildir. Öğrenmenin gerçekleştiği her yer okuldur. “Okul Dışarıda” günü de farklı öğrenme yöntemleri ile çevrede, doğada öğrenmeye vesile olan bir gündür. Bugün burada düzenlenen ve biraz sonra sizlerle birlikte katılacağımız etkinliklerde beraber öğreneceğiz ve beraber eğleneceğiz. Belki de bu yaşıma rağmen sizlerin sayesinde çocukluğuma döneceğim.İçimizdeki çocuk diri kaldıkça yaşama sevincimiz ve heyecanımız da hep diri kalacaktır.” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürü Engin Emen “Okul Dışarıda Günü” ve “28 Mayıs Dünya Oyun Oynama Günü” dolayısıyla Pazar Ahmet Tahtakılıç Ortaokulunda düzenlenen etkinliklerde çocuklarla birlikte oyunlar oynadı.

Çocukların oynadığı geleneksel oyunlar ve yarışma aktiviteleri ile güzel bir gün geçirdiğini ifade eden Müdür Emen etkinliklerde emeği geçenlere teşekkür etti.

Yapılan ziyarette İl Milli Eğitim Şube Müdürü Selman Yıldırtan ve Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük ‘de hazır bulundu.

 

 

timbir - birlik haber ajansi