Havadis53

Pazar Kaymakamı Ayhan Terzi Mudanya’daki görevine başladı

Pazar Kaymakamı Ayhan Terzi Mudanya’daki görevine başladı
510 views
14 Eylül 2021 - 0:05

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 20 Ağustos 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Mudanya Kaymakamlığı görevine atanan Ayhan Terzi göreve başladı.

Mudanya Kaymakamı olarak 5 yıldır görev yapan Faik Oktay Sözer’in İstanbul Vali Yardımcılığı’ndaki görevine başlamasıyla birlikte Rize Pazar Kaymakamı Ayhan Terzi Mudanya’daki makamı devraldı.

1984 yılı Kastamonu Daday doğumlu olan Kaymakam Ayhan Terzi, 2006 yılında Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni bitirdi. Aynı üniversitede Avrupa Birliği Hukuku alanında yüksek lisans yaptı. 2007 yılında İçişleri Bakanlığı’nın yapmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 21 Mart 2008 tarihinde Giresun Valiliği’nde Kaymakam Adayı olarak göreve başlayan Ayhan Terzi; Kastamonu, Nevşehir, Burdur, Denizli, Çankırı ve Erzurum’da Kaymakam ve Vali Yardımcılıkları görevinde bulundu. Kaymakam Terzi, 2018 yılı Eylül ayından bu yana Rize’nin Pazar ilçesinde Kaymakamlık görevini sürdürmekteydi.

havadis53.com olarak  Pazar Kaymakamlığından Mudanya Kaymakamlığına atanan Ayhan Terzi’ye yeni görev yerinde başarılar dileriz.

timbir - birlik haber ajansi