Havadis53

Pazar Kent Meclisi STK Ziyaretlerine Başladı

12 Aralık 2022 tarihinde yapılan basın toplantısı ile kuruluşunu ilan eden Pazar Kent Meclisi, Yaşanan deprem ve seçim süreçleri sonrasında çalışmalarına hız verdi.

Pazar Kent Meclisi STK Ziyaretlerine Başladı
379 views
12 Temmuz 2023 - 19:15

Mahalle ve köy toplantıları ile meclis toplantısında saptanan sorunlar ve çözüm önerileri değerlendirilerek Pazar kamuoyu ile paylaşılmaya başlandı. Bu amaçla Kent Meclisi Yürütme Kurulu tarafından Pazar’daki Sivil Toplum Kuruluşlarına ziyaretler yapıldı.  Ziyaretlerin önümüzdeki günlerde ayrım gözetmeksizin tüm kitle örgütleri ve kamu kuruluşları nezdinde sürdürüleceği belirtildi.

Dün gerçekleştirilen ziyaretlerde Pazar Şoförler Odası Başkanı Osman YÜKSEL, SS 4 Nolu Pazar Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Turan KARAHAN, 24 Nolu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı İbrahim BENGLİ ve 57 Nolu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Ahmet DİLBER ile yapılan görüşmelerde Pazar’ın sorunları konuşuldu. Gerek Kent Meclisi Yürütme Kurulu gerekse sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, Pazar’da işlerin iyi gitmediği, civar ilçeler içerisinde gerek kentleşme gerekse sosyal ve kültürel olarak gerileyen ilçenin, mevcut fırsatları değerlendiremediği konusunda hemfikir olduklarını belirttiler.

Kent Meclisince yapılan açıklamada; Pazar’da kimsenin mevcut durumdan hoşnut olmadığı, buna karşılık tek sesle ve birlikte güçlü bir tepki vermek için birlikte ve koordineli bir çalışma yürütülmesinin önemi vurgulandı. Geçen yıl düzenlenen Pazar Kent Çalıştayında sunulan tebliğlerden oluşan kitap Kooperatif ve Oda Başkanlarına verildi. Sivil Toplum önderleri de bu çalışmaları önemsediklerini, Pazar için her zaman desteğe hazır olduklarını belirterek öncelikle kentsel dönüşüm, sosyal ve kültürel alanların oluşturulması, otopark sorunun çözümü ile köylerdeki kanalizasyon probleminin acil olarak ele alınması gerektiğini belirttiler.  Kent Meclisi yürütme Kurulunca yapılan açıklamada önümüzdeki günlerde çeşitli etkinliklerle farkındalık yaratma çalışmalarının sürdürüleceği, 21-27 Ağustos 2023 tarihlerinde 4.Pazar Kültür Sanat ve Çocuk Şenliği’nin düzenleneceği, Şenlik kapsamında yöre yazarlarınca yazılan ve kendi köy ve mahallelerinin sosyal ve kültürel değerlerini içeren kitap tanıtım günleri ile merkezde birçok panel ve söyleşi ve konserler düzenleneceği belirtildi.

timbir - birlik haber ajansi