Havadis53

Pazar Necat Sağbaş Anadolu Lisesi Genç Kızlar Kategorisinde Badminton’da İl Birincisi

Pazar Necat Sağbaş Anadolu Lisesi Genç Kızlar Kategorisinde Badminton’da İl Birincisi
678 views
08 Aralık 2021 - 17:00
Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik Ve Spor Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce Okul Sporları  2021 – 2022 yılı okullar arası Gençler Badminton Müsabakaları Çayeli Gençlik Merkezi Spor Salonunda oynanan maçlarla tamamlandı.
Faaliyet Programı gereğince Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce 06-8 Aralık tarihleri arasında Çayeli Gençlik Merkezinde düzenlenen bay-bayan ,Genç Erkek-Kız Badminton il birinciliği müsabakaları oynanan final maçları ile son buldu.
”Rize Fatih Anadolu Lisesi Genç erkekler Kategorisinde Badminton’da Rize İl Birincisi”
Düzenlenen turnuva sonunda Genç erkekler kategorisinde Rize Fatih Anaolu Lisesi birinci,  Ali Metin Kazancı Rize Lisesi ikinci, Rize Çay Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Üçüncü, Rize Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi dördüncülüğü elde etti.
”Pazar Necat Sağbaş Anadolu Lisesi Genç Kızlar Kategorisinde Badminton’da Rize İl Birincisi”
Genç Kızlar kategorisinde ise Pazar Necat Sağbaş Anadolu Lisesi birinciliği alırken, ikinciliği Rize Anadolu Lisesi, üçüncülüğü Rize Şehit Kılıç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, dördüncülüğü ise Rize Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aldı. Guruplarında birinci çıkan okul takımları 2022 Ocak ayında Rize’nin Güneysu İlçesinde yapılacak gurup müsabakalarına katılarak Rize’yi temsil etmeye hak kazandılar.
Okul Müdürü Ercan Temiz Yaptığı açıklamada ”Okul sporları badminton dalında ekibimiz il birincisi olup Grup müsabakalarına katılmaya hak kazandı. Ekip çalıştırıcısı Beden Eğitimi öğretmenimiz Seher BEKAR ve öğrencilerimizi candan tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.” ifadelerine yer verdi

Birçok branşta da birincilikler elde eden Pazar Necat Sağbaş Anadolu Lisesi, bu başarı sonrası da büyük sevinç yaşadı.

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Haberin Fotoğrafları;

 

 

 

timbir - birlik haber ajansi