Havadis53

Pazar Necat Sağbaş Anadolu Lisesi öğrencileri Spor için doğayla buluştu

Pazar Necat Sağbaş Anadolu Lisesi öğrencileri Spor için doğayla buluştu
457 views
08 Aralık 2021 - 21:00

Pazar Necat Sağbaş Anadolu Lisesi, Gençlik projeleri destek programı 2019-1 kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ‘SPOR İÇİN DOĞADA BULUŞUYORUZ ‘ projesini gerçekleştirdi.

Proje kapsamında daha önce sportif faaliyetlerde yer almayan 6 kız, 6 erkek olmak üzere toplam 12 öğrenciye Oryantiring, bocce ve dart branşları tanıtıldı.

Çamlıhemşin yaylalarında bu projelere yönelik etkinlikler düzenlendi. Asıl amacı öğrencilere sportif faaliyetleri sevdirmek olan bu projede aynı zamanda çevre bilinci kapsamında etkinliklerin düzenlendiği alanlarda çöpler toplanmış ve bu alanlara çöp kutuları bırakıldı.

Necat Sağbaş Anadolu Lisesi Okul müdürü Ercan Temiz de öğrencilerin sadece akademik başarılarını değil, bu şekilde sportif, sosyal , kültürel faaliyetlerde bulunmalarını da çok önemsediklerini belirterek projeden duyduğu memnuniyetini ifade ederek, proje koordinatörü Tuğba Aşık Yıldırım’a, etkinlikler boyunca spor branşlarında verdiği eğitimlerden dolayı Beden Eğitimi ve Spor öğretmeni Abdullah Yıldırım ‘a ve proje çalışmasına katılan öğrencilere başarılarının devamı ve yeni projelerin olması dileğiyle tebriklerini ve teşekkürlerini bildirdi.

Haber:CEVAHİR TOPALOĞLU

 

timbir - birlik haber ajansi