Havadis53

PAZAR VE HEMŞİN İLÇELERİNDEKİ OKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİK

PAZAR VE HEMŞİN İLÇELERİNDEKİ OKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİK
326 views
23 Ağustos 2021 - 19:15
Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen başkanlığında Pazar Öğretmenevi Toplantı Salonunda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve şube müdürlerininde katılımıyla Pazar ve Hemşin ilçelerinin okul ve kurum müdürleriyle eğitim öğretim faaliyetlerinde alınacak tedbirlere yönelik toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Gürbüz, şube müdürleri Selman Yıldırtan, Evren Görmüş, Berk Eren ile Pazar ve Hemşin ilçesindeki okul ve kurum müdürleri katıldı.

6 Eylül’de tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başlanacağını, 1-3 Eylül tarihleri arasında ise okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri için uyum eğitimleri yapılacağını hatırlatan Müdür Engin Emen, okullardaki son hazırlıklar hakkında bilgi aldı.

“Okulum Temiz Belgesi” koşullarının takip edildiğini; sınıf, kantin, yemekhane varsa pansiyon her türlü kapalı alanda hijyenin sağlanacağını belirten Müdür Emen şunları kaydetti:

“Okullarda yüz yüze eğitimin aksamaması için maske, mesafe ve hijyen kurallarından asla taviz vermeyeceğiz. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanlarımız; okula maske takarak gelecekler.

Öğrenci ve personelimizin okul içinde maskeye ihtiyaç duymaları durumunda okul idarelerimiz ücretsiz maske temin edecek. Kurum personeli ve öğrenciler dışındaki kişilerin okula giriş ve çıkışları okul yönetimleri tarafından sınırlandırılacak.”

timbir - birlik haber ajansi