Havadis53

Pazar’a E-Sınav Merkezi Kazandırıldı

Rize’nin Pazar ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı merkezi sınavlarına girmek isteyen adaylar artık Rize il merkezine gitmek zorunda kalmayacak.

Pazar’a E-Sınav Merkezi Kazandırıldı
715 views
03 Mart 2022 - 19:55
Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU 
Pazar Halk Eğitim Merkezi binasında hizmete açılan e-sınav merkezinde 20 aday aynı anda sınava girebilecek. E-sınav uygulama ve izleme sorumlusu olarak sınavlarda görev yapacak olan 60 öğretmenin hizmet içi eğitimleri tamamlandı. 5 Mart Cumartesi günü itibariyle hizmete açılacak olan merkezde ilk Motorlu Taşıtlar Sınavları gerçekleştirilmeye başlanacak.

Faaliyete geçmesiyle vatandaşlara büyük kolaylıklar getirecek olan sistemde,  e-sınav salonu 20 aday bilgisayarından oluşuyor. Öncelikli olarak Motorlu Taşıtlar Sürücü kursiyerleri  (MTSK)  yazılı sınavlarının yapılacağı merkezde ilerleyen zamanda ise Kalfalık/ Ustalık, SRC, Açık Lise, Açık Ortaokul sınavlarının da yapılması planlanıyor.

Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlıkları tamamlanan e-sınav merkezimiz alt yapı ve üst donatımı tamamlanmış olup ilk. sınav 5 Mart 2022 Cumartesi günü yapılacaktır. Motorlu Taşıtlar Sürücü kursiyerleri ile Kalfalık/Ustalık ve ilerleyen zamanda ise  SRC, Açık Lise, Açık Ortaokul sınavlarının da yapılması planlanıyor.  sınavlara giren öğrenciler, sınav bitiminden hemen sonra sonuçları öğrenebileceklerdir. Bu hizmet, sınav için Rize’ye gitme sorununu ortadan kaldırarak, kolaylık sağlamıştır.” denildi.

 

 

 

timbir - birlik haber ajansi