Havadis53

Pazar’da 10 Köyün Grup Yolu Asfaltlandı

Pazar’da 10 Köyün Grup Yolu Asfaltlandı
378 views
07 Aralık 2021 - 17:11

Haber: CEVAHİR TOPAOĞLU

Pazar’da Boğazlı – Handağı Grup köy yolu asfalta kavuştu

Rize İl Özel İdaresi Rize’nin Pazar ilçesinde  10 köyün ulaşımını sağlayan 2 kilometre uzunluğundaki Boğazlı – Handağı grup yolunu asfaltladı.

Çalışmaları yerinde inceleyen İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt yaptığı açıklamada ”Pazar Kaymakamımız Mustafa Akın, İlçe Başkanımız Adem Yıldız, İl Genel Meclisi Üyelerimiz Recep Üst ve Rasim Çorbacı ile birlikte Boğazlı – Handağı grup yolumuzda yapımını tamamladığımız asfalt ve parapet duvar ile Hamidiye köyünde yapımı devam eden içme suyu projesini inceledik. Son dönemde özellikle grup yollarımızda yaptığımız örnek çalışmalarımıza bir yenisini daha eklemiş olduk. İlçemize hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi

Bölge halkı yapılan asfalt çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Rize İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt ve çalışanlara teşekkür ettiler. Grup yolunun çok yıprandığını belirten bölge sakinleri, “Uzun zamandır yolun yapılmasını bekliyorduk. Yılların getirdiği yıpranmışlıkla yol harap olmuştu. Her yeri delik deşikti. Araçlarımız çok zarar görüyordu. Yapılan asfalt çalışmasıyla o kötü durumdan kurtulduk.  Şimdi çok güzel oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

 

 

sanalbasin.com üyesidir