Havadis53

Pazar’da 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

Rize’nin Pazar İlçesinde 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Pazar’da 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı
283 views
19 Eylül 2023 - 13:47

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

15 Temmuz Demokrasi Meydan’ındaki Atatürk Anıtına İlçe Kaymakam Mustafa Akın, Garnizon Komutanı Hava Üsteğmen İhsan Erdemir ve Belediye Başkan V. Dursun Güneş’in çelenk sunumu ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

Sunuculuğunu İlçe Müftülüğü personeli Mustafa Bölükbaş’ın yaptığı programda günün anlam ve önemini belirten konuşmasını İlçe Jandarma Komutanlığında görevli J. Asb. Çvş. Burhan Yılmaz yaptı. Günün anlam ve önemine ilişkin şiiri Hava Radar Komutanlığında görevli Hv. İs. Asb. Çvş. Mustafa Oğuz Çakmak’ın okuması ile buradaki tören son buldu.

Törene; İlçe Kaymakamı Kaymakam Mustafa Akın, İlçe Garnizon Komutanı Hava Üsteğmen İhsan Erdemir, Belediye Başkan V. Dursun Güneş, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Erbaş, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, Askerlik Şubesi Başkanı Asteğmen Süleyman Yalçınkaya, siyasi parti ve STK temsilcileri, kurum müdürleri, askeri erkân, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanındaki törenin ardından İlçe Kaymakamı Mustafa Akın, ilçedeki Gazileri kaymakamlık makamında ağırlayarak 19 Eylül Gaziler günlerini kutladı.

Haberin Videosu;

 

timbir - birlik haber ajansi