Havadis53

Pazar’da 19 Mayıs coşkuyla kutlandı

Rize’nin Pazar ilçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı düzenlenen törenle kutlandı.

Pazar’da 19 Mayıs coşkuyla kutlandı
504 views
19 Mayıs 2023 - 18:20

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Rize’nin Pazar ilçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı düzenlenen törenle kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Spor Bayramı’nın 104. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.

Çelenk sunma törenine Belediye Başkanı Dr. Ahmet Basa, İlçe Gençlik Spor Müdürü Halil Kaya, Okul Müdürleri ve öğrenciler, İlçe Protokolü, STK’lar ve Siyasi Parti temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kutlama törenleri, Saat 10.00 da Mehmet Akif Pirim Kapalı spor salonunda devam etmek üzere ilk bölümü burada sona erdi.

Kutlama programı kapalı spor salonunda gerçekleştirildi

Sabah 09.30’da Demokrasi Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan kutlama programı 10.00’da Mehmet Akif Pirim Spor Salonunda etkinliklerle devam etti.

Tüm Türkiye de olduğu gibi Rize’nin Pazar ilçesinde de Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve 18 silah arkadaşının Milli Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 104. yıl dönümü, 19 Mayıs Atatürk Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı.

Saat 10’da Pazar Mehmet Akif Pirim kapalı spor salonunda gerçekleştirilen kutlama programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Daha sonra Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Halil Kaya’nın günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı.

Pazar Şehit Murat Naiboğlu Sivil Havacılık MTAL Okul Korosu ile devam eden program, Gençliğe Hitabe ve Gençliğin Ata’ya Cevabı, Atatürk Kurtuluş Savaşı’nda Oratoryo gösterisi ve Sportif Gösteriler, Halk Oyunları Gösterisi ile devam etti. Gösteriler katılımcılar tarafından büyük alkış aldı. Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Kutlama porogramına , Pazar Kaymakamı Mustafa Akın,İlçe Garnizon Komutanı Hava Üsteğmen İhsan Erdemir, Pazar Belediye Başkanı Dr. Ahmet Basa, Pazar Bölge Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Erbaş, Ziraat ve Doğa Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Akbulut, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mehmet Özbek, İlçe Emniyet Müdürü Mesut Demirdaş, İlçe Müftüsü Recep Şahan ve kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

timbir - birlik haber ajansi