Havadis53

Pazar’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı salonda kutlandı

Pazar’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı salonda kutlandı
552 views
29 Ekim 2021 - 12:00
Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU
Türkiye Cumhuriyeti´nin 98. kuruluş yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Rize’nin Pazar İlçesinde de coşkuyla kutlandı. Pazar daki kutlamalar hava muhalefeti nedeniyle Pazar Mehmet Akif Pirim Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.
Törene; Pazar Kaymakamı Mustafa Akın, Garnizon Komutanı Hava Üsteğmen İhsan Erdemir ve Belediye Başkanı Dr. Ahmet Basa, Pazar Bölge Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Sami Kılıç, Ziraat ve Doğa Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Akbulut, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mehmet Özbek, İlçe Emniyet Müdürü Mesut Demirdaş, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
hava muhalefeti nedeniyle Mehmet Akif Pirim Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen törende ilçe Kaymakamı Mustafa Akın , Garnizon Komutanı Hava Üsteğmen İhsan Erdemir ve Belediye Başkanı Ahmet Basa ile beraber salondaki öğrencilerin ve halkı selamlayıp, bayramlarını kutladı.
Daha sonra saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ve bayrağın göndere çekilmesinin ardından ilçe Kaymakamı Mustafa Akın günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptıktan sonra Pazar 10 Mart Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Didem Bak tarafından “Cumhuriyet ne demek?” adlı şiir okundu.
“Cumhuriyet” konulu kompozisyon yarışmasında birinci olan eserin okunmasının ardından, ‘Şanlı Bayrak’ adlı drama gösterisi icra edildi.
Ay Yıldızlı Bayrağım’ adlı gösteri, “Cumhuriyet” konulu şiir yarışmasında birinci olan eserin okuması, bando gösterisi, cumhuriyetin yükselişini temsilen kule gösterisi, ‘Erik Dalı’ adlı oyun gösterisi ve halk oyunları gösterilerinin ardından düzenlenen ödül töreni ile program sona erdi.
timbir - birlik haber ajansi