Havadis53

Pazar’da 6 katlı binanın çatısında intihara kalkıştı, polis engelledi

Pazar’da 6 katlı binanın çatısında intihara kalkıştı, polis engelledi
531 views
13 Aralık 2021 - 23:28

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU 

Rize’nin Pazar ilçesinde 6 katlı bir binanın çatı katına çıkıp intihar girişiminde bulunan Hasan İ. (29), polisler tarafından engellendi.

Olay, Bugün Pazar İlçesine bağlı Pazar Mahallesi Atatürk Caddesinde saat 20.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, borçları olduğu için Siirt nüfusuna kayıtlı olduğu bilinen Hasan İ., intihar girişiminde bulundu.

Mahalleli durumu polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen Kaçkar itfaiye birliği ekipleri tedbir aldı. Pazar 2 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri Sağlık İstasyonu 112 personeli hazır beklerken Binanın çatısına uzatılan vinçle Pazar İlçe Emniyet Müdürlüğü Şehit Resul Morgil Polis Merkezi Amirliği ekipleri ikna çabalarına başladı. Polis Merkezi Amiri Bahtiyar Karataş’ın görüştüğü Hasan İ. Uzun süren çabalar sonucu yaklaşık 40 dakika sonra ikna edilerek çatıdan indiridi.

Çatıdan indirilen Hasan İ., ifadesi alınmak üzere Pazar Şehit Resul Morgil Polis Merkezi Amirliğine götürüldü.

Edinilen bilgiye göre Türkiye’nin çeşitli illerinde daha önce 139 kez çatılara çıkarak intihara teşebbüs ettiği öğrenilen Hasan İ., en son 1 Ekim 2021 tarihinde Rize Merkez Piriçelebi mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerindeki 9 katlı bir iş hanının çatısına intihara kalkıştı. Şahıs polis ekipleri tarafından yaklaşık 3 saat süren ikna çabalarının ardından binadan aşağıya indirilmişti.

Toplamda 140 İntihara teşebbüs eden Hasan İ.’nin bundan önce de Rize’de 22 kere intihara kalkıştığı, bu teşebbüsün ise Türkiye de 140. Rize’de 23. kez intihar teşebbüsü olarak kayıtlara geçtiği öğrenildi.

 

timbir - birlik haber ajansi