Havadis53

Pazar’da “Bi Hareketine Bakar Hayat” Uygulaması!

Pazar’da “Bi Hareketine Bakar Hayat” Uygulaması!
330 views
12 Kasım 2021 - 14:00

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Rize’nin Pazar ilçesinde ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ kampanyası kapsamında uygulanan trafik denetimine katılan Kaymakam Mustafa Akın, sürücülere emniyet kemeri takmanın önemini ve kurallarını anlattı.

İçişleri Bakanlığı tarafından, trafikte can ve mal güvenliğini korumak, toplumsal duyarlılığı artırmak için düzenlenen ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ kampanyası kapsamında Pazar’da denetim yapıldı. Pazar Kaymakamı Mustafa Akın, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mehmet Özbek, İlçe Emniyet Müdürü Mesud Demirdaş ve Pazar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Yüksel’in de katıldığı denetimde sürücüler bilgilendirildi.

Pazar İlçesi Rize –Artvin Havalimanı Kavşağı Sahil Karayolu üzerinde denetimde jandarma ve Trafik polisi ekipleri sürücülere trafikte yayalara öncelik tanıma, hız sınırı, emniyet kemeri kullanımı, telefon veya benzeri iletişim araçlarının trafikte kullanılmaması, kurallara uyulması konusunda uyarıda bulundu.

Uygulamada Kaymakam Mustafa Akın, sürücülere, emniyet kemeri takmanın, kurlarla uymanın can ve mal güvenliği açısından önemini anlattı. Uygulama yaklaşık 1 saat sürdü.

Kaymakam Akın; “Arkadaşlar bugün tamamlanmakta olan Rize – Artvin havalimanımızın önünde halkımızı şoförlerimizi bilinçlendirmek için bir kampanya başlattık durdurduğumuz araçların şoförleri ile emniyet kemerinin ne kadar önemli bir husus olduğunu emniyet kemerinin hayat kurtardığını çok güzel diyaloglar içerisinde vatandaşlarımıza anlattık. Onlarda çok güzel duygularla buradan ayrıldılar. Hayatlarının bundan sonra ceza yiyeceğini düşündükten sonra polis tarafından durdurulduğunda hem çikolata hem çiçeklerle beraber bu yapmış olduğumuz kampanya olumlu izler bıraktığını, hayatları boyunca emniyet kemeri takılması yönünde teşvik edici duygularla ayrıldıklarını düşünüyoruz buradan. Zaten kendileri de öyle olduğunu beyan ettiler. Umarım bütün vatandaşlarımız her araca bindiklerinde emniyet kemerlerini takarlar ve kendileri sevdikleri ile beraber mutlu bir hayat geçirirler. Herkese destekleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

Haberin Videosu İçin Tıklayınız;

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=200731542207321&id=100068114305448

 

 

timbir - birlik haber ajansi