Havadis53

Pazar’da bir garip yaya geçidi, başı var sonu yok

Rize’nin Pazar ilçesinde bir yaya geçidinin başı var sonu yok. Yolun karşısına geçmek için yaya geçidinde bulunan çizgileri kullanmak isteyen vatandaşlar, kendilerini çimlerde buluyorlar.

Pazar’da bir garip yaya geçidi, başı var sonu yok
4.858 views
26 Şubat 2022 - 9:02

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Pazar ilçesi sahilinde bulunan eşine çok az rastlanacak yaya geçidi görenleri hayrete düşürüyor. Yolun karşısına geçmek isteyen vatandaşlar yaya geçidindeki çizgileri takip edince çimenlere ulaşıyor.

Ülkenin çeşitli bölgelerinde yer alan ‘çimlere basmak yasaktır’ uyarılarının aksine gördüğünüz fotoğrafta yaya geçidi çimlere çıkıyor. Trafik ışıklarından karşıya geçen isteyen yayalar, karayolunun ortasında bulunan göbekteki çimlere basarak, karşıya geçebiliyor.

Yaya yolunun başlangıcı varken sonunun olmaması ise görenleri şaşkına çeviriyor. Yolun karşısına geçmek isteyenler önce çizgileri takip ediyor daha sonra çimenlerden sol yaparak ana yol üzerinde ilerleyip ancak öyle karşıya geçebiliyorlar.

Çimleri aşarak karşıya geçen yayalar ise duruma alıştıklarını ifade ederken, yanlış çizilen yaya geçidi nedeniyle kimi zaman belediye, kimi zaman ise karayolları ekiplerini suçluyor.

 

timbir - birlik haber ajansi