Havadis53

Pazar’da Bir Hafta Sürecek Şenlik Bugün Başlıyor

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek 4. Pazar Kültür-Sanat ve Çocuk Şenliği buugün başlıyor. Çocuk etkinliklerinden köy ve mahalle şenliklerine, panelden forum ve söyleşilere, imza günlerinden konserlere kadar pek çok etkinliğin yer alacağı şenlik 21-27 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.

Pazar’da Bir Hafta Sürecek Şenlik Bugün Başlıyor
507 views
21 Ağustos 2023 - 11:07

Pazar Kültür ve Sanat Evi, İstanbul Pazarlılar Birliği, Ankara Pazarlılar Kültür ve Dayanışma Derneği, Hemşinliler Eğitim ve Kültür Derneği ve Pazar Kent Meclisi’nin birlikte düzenliği 4. Pazar Kültür Sanat ve Çocuk Şenliği 21-27 Ağustos tarihleri arasında Rize’nin Pazar ilçesinde gerçekleşecek.

Her yıl mottosu “Kalbimizin Kıyısından” olan ve tüm yöre insanını bir araya getiren şenlikte çocuk etkinlikleri, köy ve mahalle şenlikleri, imza günleri, paneller, forumlar, söyleşiler ve konserler yapılacak. Şenlik 21 Ağustos Pazartesi günü (bugün) saat 13.00’te Çarşıbaşı’ndan yürüyüşle başlayacak.

Daha önceki yıllarda iki gün olarak düzenlenen etkinlik bu yıl tam bir hafta. 4. Pazar Kültür Sanat ve Çocuk Şenliği’nde “Çayın ve ÇAYKUR’un Geleceği”, “Lazca’yı Yaşatmak”, “Nasıl Bir Kent, Nasıl Bir Çevre?”, “Nasıl Bir Yerel Yönetim?” konuları üzerine paneller, “Gençler Nasıl Bir Pazar İstiyor?”, “Kadınlar Nasıl Bir Pazar İstiyor?” konularının tartışılacağı söyleşiler, Kadıköy Atölye’nin yapacağı yüz boyamadan resim yapmaya, yaratıcı dramadan animasyon oyunlarına kadar pek çok çocuk etkinliği ve Nurdan İpek, Yasemin Göksu, Selçuk Balcı, Yasemin Yıldız, Zeynep Birinci, Zeki Uçkan, Hülya Polat konserleri ve daha fazlası, kalbinin kıyısında Karadeniz’i, bölgeyi taşıyan herkesi Pazar’a bekliyor.

Pazarlı yazarların imza günleri ve söyleşileri ise bu yıl yazarların kendi mahallelerinde ve köylerinde yapılacak. Pazar Hamidiye Plajı’nda çevre temizliği ve yüzme etkinliği, Hunar Köyü’nde de müzikli, horonlu köy şenliği yapılacak.

 

timbir - birlik haber ajansi