Havadis53

Pazar’da Bozuk Yollara Vatandaş Tepkili!

Pazar’da Bozuk Yollara Vatandaş Tepkili!
542 views
16 Temmuz 2021 - 23:51

Pazar Belediyesinin Denetlemede zayıf kaldığı ve Doğal gaz şirketinin kazıp geçtiği yollar halkı mağdur ediyor. Vatandaşlar araçlarımız hurdaya döndü diyerek tepki gösterdiler.

”Yollardaki çukurlar vatandaşları mağdur ediyor”

Pazar’da doğalgaz şirketinin çalışmasında Belediye ‘nin şirketi denetlemeyip, çukur içindeki yollara müdahalede bulunmaması tepkilere neden oluyor.

doğalgaz çalışmalar sonrası kazı yapılan yerleri yeniden asfalt veya betonlama yapılmaması vatandaşları mağdur ediyor.

Şirketi denetlemeyen ve cadde, sokaklarda meydana gelen çukurlardan dolayı hiçbir müdahalede bulunmayan Pazar Belediyesine tepki gösteren vatandaşlar, bir an önce Belediyenin bu çalışmaları bitirmesi gerektiğini belirtiyorlar.

Asfalt olmayan yollarda meydana gelen tozlu yollar, vatandaşları mağdur ediyor. Oluşan çukurlarda biriken sulardan dolayı ilerlemekte zorlanan vatandaşlar, çukurlara taş ve kaldırım taşları bırakarak ilerlemeye çalışıyorlar.

Doğalgaz şirketi çalışmalarına başlamadan önce de yolların bu halde olduğunu belirten vatandaşlar, yolların daha beter hale geldiğini belirtti. “İnanın köy yolları bile bu halde değil” Araçlarının çukurlardan dolayı sık sık arızalandığını ifade eden vatandaşlar, “Bu yolların hali rezalet, yolları kullanamıyoruz. Araba kullanmayı bir tarafa bırakalım, oluşan çukurlardan dolayı yürümekte bile zorlanıyoruz. ilçenin göbeği burası, inanın köy yolları bile bu halde değil, ben böyle bir rezalet görmedik. Araçlarımız Hurdaya Döndü Aylardır bu yolları yapmıyorlar, Bozuk ve çukur olan yollardan dolayı araçlarımızı sürekli sanayiye götürüp tamir etmek zorunda kalıyoruz. Doğalgaz geldi diye sevindik ama yolların bu şekilde bırakılması bizleri mağdur ediyor. Gerçi doğalgaz şirketi çalışma yapmadan önce de yollar bu haldeydi. Her yerde hendekler oluşmuş. Biran önce bu yolları düzeltsinler artık. Yetkililerin bu duruma bir an önce el atmalarını bekliyoruz.” dediler

Yollarda ilerlemekte güçlük çektiklerini kaydeden ismini veremeyen bir vatandaş, “Çukurları görüyorsunuz, yetkililer bu duruma müdahale etmeli. Seçimlerden sonra ilçemize iyi şeyler yapılacak diye beklerken maalesef daha da kötü oldu.” ifadelerini kullandı.  ismini vermeyen Diğer bir vatandaş  ise,  Pazar’da Belediye’nin bu vaziyette olmasının kendilerini üzdüğünü belirtti. “Belediye bu ilçeye hizmet etsin, Aracım yok ama aracı olan vatandaşın araçları arızalandığında bu beni üzüyor. Her tarafta çukurlar var. Belediye de hiçbir şey yapmıyor. Belediye bu ilçeyi bir düzene koysun. Rize’nin Diğer İlçelerinde  neden hizmetler düzenli yapılıyor da Pazar İlçesi neden bu halde.

 

timbir - birlik haber ajansi