Havadis53

Pazar’da Öğrenciler Çevre Bilinci İçin Çöp Topladı

Pazar’da Öğrenciler Çevre Bilinci İçin Çöp Topladı
294 views
12 Kasım 2021 - 20:00

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Değerler” eğitimi uygulaması kapsamında Pazar Necat Sağbaş Anadolu Lisesi öğrencileri çöp toplama etkinliği düzenledi.

Okul önünde toplanan bir grup öğrenci ve öğretmenler ellerinde çevre ile ilgili sloganların yer aldığı pankartlarla birlikte Hamidiye sahilinde çöp topladı.

Etkinlik ile ilgili Açıklama yapan Okul Müdürü Ercan Temiz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “Değerler Eğitimi Uygulaması” kapsamında okul öğrencileri ile birlikte çevredeki çöpleri topladıklarını ifade etti.

Temiz, “Öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve çevre kulübü öğrencilerimizle beraber okul içi ve dışında sosyal çevrede çevre ile ilgili çalışmalar yapıyoruz.  Özellikle bu öğrencilerimiz gelecekte bu tür konuları yönlendirecek bireyler olarak çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Öğretim boyutunun yanında eğitim boyutunu da önemseyen bir okuluz. etkinliğe katılan tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz Ayşe Özseferoğlu, Nazlı Üst, Songül Hatırtnaz Bakoğlu ve Habip Aslan’a bu anlamlı etkinlikleri için çok teşekkür ederim” dedi.

timbir - birlik haber ajansi