Havadis53

PAZAR’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMALARI ÇELENK TÖRENİYLE BAŞLADI

PAZAR’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMALARI ÇELENK TÖRENİYLE BAŞLADI
542 views
24 Kasım 2021 - 15:57

Rize’nin Pazar ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda çelenk sunumuyla başladı. Yağışlı havaya rağmen Atatürk Anıtı’nda saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Pazar Necat Sağbaş Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinden Murat Önüş’ün sunduğu tören 15 Temmuz Demokrasi Meydan’ında Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce konulan çelenk sunumuyla başladı.

Törene, Belediye Başkanı Ahmet Basa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Çelenk sunma töreni, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Saat 10’da Necat Sağbaş Anadolu Lisesi’nde devam eden program etkinliklerle kutlandı.

Kutlama Programı okulun konferans salonunda ilçe Kaymakamı Mustafa Akın, Pazar Bölge Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Sami Kılıç, Belediye Başkanı Ahmet Basa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve okul öğrencilerinin katılımıyla coşkuyla kutlandı.

Necat Sağbaş Anadolu Lisesi öğrencilerinin ve öğretmenlerinin hazırladığı “24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Sunuculuğunu Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinden Murat Önüş’ün yaptığı program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

Program sunucusu Necat Sağbaş Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Murat Önüş 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük

Programda, öğrenciler ve öğretmenler izleyicileri şiir, skeçler, solo türkü sunumu, müzik dinletisi, okul öğretmenlerinin sunduğu zeybek oyunu ve Öğretmenlerin korosu ile kendilerine hayran bıraktılar. Performanslar izleyicilerden büyük alkış aldı.

Pazar ilçesinde uzun yıllar görev yapan bu yıl içinde emekli olan öğretmen Avni Fafanoğlu’na ilçe Kaymakamı Mustafa Akın tarafından hizmet şeref belegesi takdim edildi.

Mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına Pazar Şehit Murat Naiboğlu Sivil Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Merve Merev bir konuşma yaptı.

Şehit öğretmenler anısına Pazar Necat Sağbaş Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Osman Şinal’ın ney eşliğinde, okul öğrencilerinden Gizem Kırcan Mağusa Limanı türküsünü seslendirdi.
Videosu İçin Tıklayınız;  https://www.youtube.com/watch?v=-8Ec244QZv4

Aday öğretmenlikleri tamamlanan 13 öğretmen, Türk bayrağı üzerine ellerini koyarak Necat Sağbaş Anadolu Lisesi Okul Müdür Ercan Temiz’in koordinesinde yemin etti.

Videosu İçin Tıklayınız;  https://www.youtube.com/watch?v=rclc5zzGCWE&t=2s

Program görevli öğretmenlerin sahneye davet edilerek toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Haberin Fotoğrafları;

 

timbir - birlik haber ajansi