Havadis53

Pazar’da Polis Haftası kutlandı

Rize’nin Pazar ilçesinde, Türk Polis Teşkilatı’nın 179’uncu yıl dönümü Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunma töreniyle kutlandı.

Pazar’da Polis Haftası kutlandı
231 views
08 Nisan 2024 - 16:20

Haber: CENGİZ YILDIRIM / CEVAHİR TOPALOĞLU

Bu yıl Ramazan Bayramı tatiline denk gelen Polis Haftası ve bayramın birinci gününe denk gelen 10 Nisan Polis Günü kutlama programı kapsamında bugün İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen program, Pazar Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk sunma töreniyle kutlandı.

Törene, Pazar Belediye Başkanı Neşet Çakır, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, emniyet personelleri ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk koyulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu günün anlam ve önemini belirten konuşmasında şu ifadelere yer verdi; ‘’Bugün Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, Demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilke ve inkılaplarının ve laik Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis Teşkilatının 179. kuruluş yıldönümü nedeniyle hepinize hoş geldiniz diyor, saygılarımı sunuyorum. Ülkemizin dört bir yanında “güven ve huzurun” hakim olması için büyük bir gayret, üstün bir performans ve kararlı bir irade ortaya koyan Emniyet Teşkilatımız, 179 yıldır milletimizin daima yanında ve emrindedir. Üzerimize düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirme gayesiyle, birikimimiz, tecrübemiz, donanımımız ve kabiliyetimiz çerçevesinde suç ve suçlularla mücadelemizi kesintisiz bir şekilde sürdürmekteyiz. Temel hak ve özgürlüklere saygılı, hukukun üstünlüğüne bağlı bir anlayışla sürdürdüğümüz bu mücadelede hiç şüphe yok ki en büyük dayanağımız aziz milletimizdir. Gerek beşeri, gerek fiziki ve teknik kapasitesi itibariyle gücünün zirvesinde olan Teşkilatımız, güvenli geleceğe karşı sorumluluğunu yerine getirmek için gereken adımları tereddütsüz atmakta ve her alanda “sıfır kayıp” ilkesi ile hareket etmektedir. Hiç şüphesiz ki, devletimizin ve milletimizin bize sunduğu bu imkanları en verimli şekilde kullanmak, en üst seviyede güvenlik hizmeti sunmak ve milletimizin bize olan teveccühüne layık olmak, bizim için hem bir görevdir, hem de bir onur vesilesidir. Türk Polis Teşkilatı olarak terör, uyuşturucu ve organize suçlarla mücadele, genel asayişin ve trafik düzeninin sağlanması ve suçu önleyici tedbirlerin alınması noktasında çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürürken, doğal afetler sonrasında da arama-kurtarma faaliyetleri, hayatın normale dönmesi ve asayiş ortamının sağlanmasında da sahada büyük bir gayret ortaya koymaktayız. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu ülke için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor, kahraman gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyor, ülkemizin dört bir yanında canla başla görev yapan siz değerli meslektaşlarıma ve kıymetli ailelerinize Teşkilatım ve şahsım adına en derin şükranlarımı sunuyorum. Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılında, şan ve şerefle dolu iki asra yaklaşan mazisinin gururunu taşıyan Teşkilatımızın 179. Yılı kutlu olsun’’

timbir - birlik haber ajansi