Havadis53

Pazar’da Promosyon Süreci Devam Ediyor

Türk Eğitim Sen Pazar İlçe Temsilcisi Macit Sancak, Promosyon Süreci ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Pazar’da Promosyon Süreci Devam Ediyor
806 views
24 Mart 2023 - 15:51

Türk Eğitim Sen Pazar İlçe Temsilcisi Macit Sancak yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Pazar ilçemizde Yetkili Sendika Türk Eğitim Sen olarak; geçmiş dönemde imzalanan ve 2021-2024 yıllarını kapsayan promosyon tutarının günümüz koşullarına uygun bir şekilde güncellenmesi amacıyla; Sorumlu sendikacılık anlayışımız gereğince eğitim çalışanlarının hak ve menfaatleri ile ekonomik haklarını korumak ve katkı sunmak amacıyla sendika olarak resmi yazı ile Türk Eğitim Sen Rize Şubesi tarafından başlatılan dilekçe kampanyası ile de üyelerimizin ve eğitim çalışanlarının dilekçeleri vesilesiyle Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurularımız yapılmış ve süreç sendikamız öncülüğünde sürdürülerek eğitim çalışanlarının katkısı ve desteği ile gündemden düşürülmemiştir.

TÜRK EĞİTİM SEN SÜRECİN BU NOKTAYA GETİRİLMESİNDE SÜREKLİ POZİTİF KATKI SUNMUŞTUR!

Süreç içerisinde Türk Eğitim Sen olarak ilçe milli eğitim müdürlüğü ile sürekli fikir alışverişinde bulunulmuş, yol haritasının belirlenmesi hususunda eğitim çalışanlarına bilgi akışı sağlanmış, ilçe milli eğitim müdürlüğünün de çözüm ve sonuç odaklı yaklaşımı ile promosyon hususu belli bir noktaya getirilmiştir.

İlk olarak mevcut banka (Halkbank Pazar şubesi) ile görüşmeler yapılmış olup bu görüşmeler sonucunda Halk bankası eğitim çalışanlarının menfaatine dönük bir güncellemeye yanaşmamış, üç yıllık yeni bir anlaşma için 6 bin TL gibi komik bir rakam teklif etmiştir.
Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yetkili sendika olarak Türk Eğitim Sen ve eğitim çalışanlarının tamamına yakını tarafından bu komik tutar kabul edilmemiştir.
EĞİTİM ÇALIŞANLARI TARAFINDAN İLGİLİ BANKAYA GEREKLİ DERS VERİLMİŞTİR!
RİZE GENELİNDE İLK KEZ BİR İLÇEDE PROMOSYON TUTARI TOPLANARAK BANKAYA İADE EDİLMİŞTİR!

Pazar ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü sendikamızın ve eğitim çalışanlarının talepleri doğrultusunda en doğru kararı vermiş ve kişi başı 4.764,47 TL toplam 2.239.300,90 TL, ilçe milli eğitim müdürlüğü, okul yöneticilerimiz ve eğitim çalışanlarının gayretleri ile toplanarak halkbankası ile imzalanan mevcut ihale tek taraflı fes edilmiş ve ilgili bankaya gerekli ders verilmiştir.

SÜREÇ DEVAM EDİYOR!

23/03/2023 Perşembe günü gerçekleştirilen ihaleye katılım sağlanması hususunda çevre ilçelerde bulunan bankalar da olmak üzere bütün bankalara teklif götürülmüştür.
İhaleye Pazar ilçesinden AKBANK, ZİRAAT BANKASI, İŞ BANKASI, HALKBANK ve
Ardeşen İlçesinde bulunan YAPIKREDİ Bankası yetkilileri katılmıştır. İhale başlamadan önce Pazar Halk bankası Müdürü tarafından şartnameye; “promosyon anlaşması döneminde tayini çıkarak ilçe dışına giden eğitim çalışanlarına ödenen promosyon tutarı bu kişilerden geri alınacaktır” hükmü eklenmek istenmiş bu teklif komisyonumuz tarafından red edilmiştir. Halk Bankası ihale başlamadan çekilmiştir. İhalenin devamında katılımcı diğer bankaların verdikleri rakamlar ülke genelinde yürütülen promosyon anlaşmalarına göre eğitim çalışanlarını tatmin edici ve koruyucu nitelikte olmadığı için ihale bir sonraki aya ertelenmiştir. Türk Eğitim Sen olarak bu süreçte eğitim çalışanları açısından en iyi sonuca ulaşana dek Halk Bankası hariç diğer bankalar ile görüşmelerimiz devam edecek olup süreç hakkında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir.

sanalbasin.com üyesidirGazeteler