Havadis53

Pazar’daki bu inşaatta şantiye tabelası neden yok?

Rize’nin Pazar ilçesinde Hemşin yolu üzerinde yapımı devam eden yeni İlçe Emniyet Müdürlüğü binası inşaatında şantiye tabelasının bulunmaması dikkat çekiyor. Yasal olarak inşaat alanlarına asılması zorunlu olan ruhsat tabelası asılmayarak neyin gizlendiği merak ediliyor.

Pazar’daki bu inşaatta şantiye tabelası neden yok?
757 views
24 Haziran 2023 - 17:33

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Pazar ilçesinde yapımı devam eden yeni İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binası inşaat çalışmalarında çeşitli tedbirler alınsa da yasal olarak bulundurulma zorunluluğu olan ruhsat bilgilerine ait tabela halen asılmadı.

Pazar halkı yapımı devam eden ilçe emniyet müdürlüğü inşaatında bilgilendirici tabela bulunmadığı için bu ihalelinin kaça yapıldığını ve hangi firma veya müteahhitlere verildiği konusunda bir bilgiye sahip değil. Bu inşaata yasal olarak bu bilgi tabelalarının asılma zorunluluğu vardır.

Yetkililere soruyoruz bu inşaatın tabelası niye yok?

İnşaatı süren bu yapının kanuni bir zorunluluk olan yapı tanıtım tabelası yok. 3194 sayılı imar kanunu ve yönetmeliklerine göre, inşaatlarda inşaatı tanıtıcı tabela koymak kanuni bir zorunluluktur. Buna göre; ihale bedeli ve inşaatın başlangıç, bitiş tarihleri yazılması 3194 sayılı imar kanunu ve yönetmelikleri şartıdır. Son çıkan yapı denetim ile alakalı yasa ve yönetmeliklerinde de aynı şartlar vardır.

Yetkililere soruyoruz bu inşaatın tabelası niye yok?

Kanuni bir zorunluluk olan tabela ile ilgili denetleme yetkisi olan Pazar Belediyesi ilgili birimleri niçin görevlerini yapmıyorlar?

timbir - birlik haber ajansi