Havadis53

Pazar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104.yıl dönümü çelenk sunma töreni ile başladı

Pazar’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 104. Yıl dönümü dolayısıyla ilçede kurtuluş programı düzenlendi.

Pazar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104.yıl dönümü çelenk sunma töreni ile başladı
1.503 views
10 Mart 2022 - 22:59

HABER: CEVAHİR TOPALOĞLU

Pazar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Pazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinden Remziye Küçük’ün sunduğu tören 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirldi.

Tören, Atatürk Anıtı’na Pazar Kaymakamı Mustafa Akın, İlçe Garnizon Komutanı Hava Üsteğmen İhsan Erdemir ve Belediye Başkan vekili Dursun Güneş’in  çelenk sunma töreni ile başladı.

Törene, Pazar Bölge Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Sami Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mehmet Özbek, İlçe Emniyet Müdürü Mesut Demirdaş, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının ile siyasi parti temsilcileri, öğrenciler, vatandaşlar ve askeri erkân katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Belediye Başkan Vekili Dursun Güneş, günün anlam ve önemini belirten şükran konuşmasını yaptı. Buradaki tören günün anlam ve önemini belirten konuşmadan sonra sona erdi.

Etkinlikler saat 10.00’da Pazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda devam etti.

Sunuculuğunu Pazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Fizik Öğretmenlerinden Aburrahman Ukan’ yaptığı program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı, 10 Mart Pazar’ın kurtuluşu konulu konulu komposizyon yarışmasında 1. olan Necat Sağbaş Anadolu Lisesi öğrencilerinden Sude Nur Hocaoğlu Bugün Günlerden Pazar adlı  komposizyonunu okudu. Kurtuluş konulu tiyatro ve oratoryo gösterisi ile devem eden program, ‘Şehitlerimiz’ temalı video gösterisi  ile devam etti.

 

Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurul Başkanı Porf. Dr. Mehmet Haberal ‘ın kutlama mesajları okundu.

Porgram ‘Şehitten mektup var’ adlı gölge gösterisi ile devam etti.

Program 10 Mart Pazar’ın düşman işgalinden kurtuluşu konulu şiir yarışmasında 1. olan Toki Ortaokulu öğrencilerinden Fatamanur Karakaş, Bir Destandır 10 Mart adlı şiirini okudu.

Program Tulumcu Hasan Ali Ferah’ın eşliğinde Kız Kulesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu yöresel halk oyunları gösterisi ile devam etti .

Pazar MTAL öğretmenlerinin hazırladığı kılıç kalkan gösterisi ile devem eden program Pazarın Kurtuluşu konulu Kompozisyon , Şiir ve Resim dalında dereceye girenlerin ödülleri verildi.

kompozisyon dalında birinci olan Necat Sağbaş Anadolu Lisesi öğrencisi Sudenur Hocaoğlu, şiir dalında  birinci olan Toki Ortaokulu öğrencisi Fatmanur Karakaş, resim yarışmasında birinci olan Ahmet Mesut Yılmaz İlkokulu öğrencisi Ecrin  Şahinbaş’a  ödüllerini Pazar Kaymakamı Mustafa Akın takdim etti.

Kompozisyon dalında ikinci olan Pazar Fen Lisesi öğrencisi Medine Kestane, şiir dalında ikinci olan Hüseyin Sarıoğlu İlkokulu öğrencisi Havva Korkmaz, resim dalında ikinci olan Hüseyin Sarıoğlu öğrencisi Muhammet Yusuf Yalçın’a ise ödüllerini Garnizon Komutanı Hava Üsteğmen İhsan Erdemir taktim etti.

 Kompozisyon dalında üçüncü olan Pazar Fen Lisesi öğrencisi Ecem Çakıroğlu, Şiir dalında üçüncü olan Pazar İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Aleyna Deniz, resim dalında üçüncü olan Ahmet Mesut Yılmaz İlkokulu öğrencisi Elvan İdem’e ödüllerini belediye Başkanı vekili Dursun Güneş taktim etti.

Program Kemankeş Orhan Parlağı’nın eşliğinde Pazar MTAL öğretmenlerinin hazırlamış olduğu geleneksel ok atışı gösterisinin ardından sona erdi.

Pazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin ve öğretmenlerinin hazırladığı “10 Mart Pazar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104.yıl dönümü Kutlama Programı izleyicilerden büyük beğeni topladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

timbir - birlik haber ajansi