Havadis53

Pazar’ın yeni Kaymakamı Akın, görevine başladı

Pazar’ın yeni Kaymakamı Akın, görevine başladı
399 views
22 Eylül 2021 - 18:56

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU 

20.08.2021 tarihli ve 31574 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Pazar Kaymakamlığına atanan Mustafa Akın ilçedeki görevine başladı.

 

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Pazar Kaymakamlığı’na atanan Şanlıurfa Vali Yardımcısı Mustafa Akın, Pazar’a geldi.

 

Kaymakamlık hizmet binası önünde Akın’ı Pazar Jandarma Komutanı Teğmen Mehmet Özbek, Pazar İlçe Emniyet Müdürü V. Ardeşen İlçe Emniyet Müdürü Furkan Fatih Ersoy ve kurum müdürleri karşıladı.
Karşılamanın ardından, makam odasına geçen Pazar’ın yeni Kaymakamı Mustafa Akın, görevine başladı.

 

Pazar İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mehmet Özbek, Pazar İlçe Emniyet Müdür V. Ardeşen ilçe Emniyet Müdürü Furkan Fatih Ersoy ve Kurum Müdürüleri, Akın’a görevinde başarılar diledi.

 

Öte yandan Pazar’ın eski Kaymakamı Ayhan Terzi, Bursa Mudanya Kaymakamlığına atanmıştı.

 

Mustafa Akın Kimdir!
Mustafa AKIN, 1981 yılında Konya’da doğdu. Selçuk Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat Bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Daha sonra sırasıyla bir yıl süreyle TEDAŞ’ta, üç yıl süre ile Türkiye İş Kurumu’nda ve yine üç yıl süreyle Maliye Bakanlığı’nda kamu hizmetlerinde bulunduktan sonra, 2011 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Bir yıl süre ile İngiltere University of Sheffield’da yabancı dil eğitimi aldı. Burdur –Çeltikçi, Tokat-Artova, Kemer, Çanakkale Bozcaada ve Bayburt Aydıntepe ilçesi Kaymakamlıklarında görev yapan Mustafa AKIN 14/07/2020 tarih ve 2020/362 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Şanlıurfa Vali Yardımcılığı görevinde iken Pazar İlçe Kaymakamlığına atandı

Evli olan Mustafa Akın iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

 

 

timbir - birlik haber ajansi