Havadis53

Prof. Dr. Sirel Karakaş Rize’ye Geliyor

Rize İl Sağlık Müdürlüğünün Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansından (DOKA) destek almaya hak kazanan “Rize İl Sağlık Müdürlüğü Mental ve Nöropsikiyatrik Ruh Sağlığı Hizmetleri Eğitim ve Danışmanlık Projesi” kapsamında Emeritus Prof. Dr. Sirel Karakaş Rize’ ye geliyor.

Prof. Dr. Sirel Karakaş Rize’ye Geliyor
307 views
20 Kasım 2023 - 15:55
HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI 
Ülkemizdeki ilk ve tek nöropsikolojik test bataryasının standardizasyonunu gerçekleştiren, birçok bilim ödülüne sahip olan deneysel psikolojinin duayen ismi Emeritus Prof. Dr. Sirel Karakaş, Rize Adalet Eğitim Merkezinde 20-25 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenecek eğitimlerde yer alacak. Ayrıca nöropsikiyatri ve ruh sağlığı alanındaki görevli personellere Prof. Dr. Emel Erdoğan Bakar ve Doç. Dr. Elvin Doğutepe tarafından  6 gün boyunca eğitim verilecek.
Nöropsikiyatrik testlerin ilimizde uygulanması ile beraber bu testin sonucunda oluşan rapor ile özellikle demans, deliryum, depresyon gibi hastalıkların ayırıcı tanısı ve unutkanlık sorunu hangi alanlarda ve ne ağırlıkta olduğu konusunda bilgi sağlanabilecektir. Hekimin hastanın tedavisini yönlendirme ve takip süreci konusunda önemli katkı sağlayacaktır. Bu testin uygulanması psikiyatri, nöroloji ve beyin cerrahi alanlarının birbiri ile eşgüdüm halinde çalışmasında büyük fayda arz edecektir.

Kaynak Rize Sağlık İl Müdürlüğü

timbir - birlik haber ajansi