Havadis53

Profesör’den Trabzon uyarısı: Uçakları Rize ve Orduya yönlendirin

Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş Trabzon Havalimanında çökme-oturma sorunlarının arttığını belirterek “Uçakları Rize ve Orduya yönlendirin” dedi.

Profesör’den Trabzon uyarısı: Uçakları Rize ve Orduya yönlendirin
423 views
05 Temmuz 2023 - 18:54

HABER: ARZU ERBAŞ

Karadeniz Teknik Üniversitesi emekli öğretim üyesi, Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş yetkilileri Trabzon Havalimanı pisti konusunda uyardı. Prof. Dr. Bektaş uçakların Ordu ve Rize’deki Havalimanlarına yönlendirilmesi gerektiğini belirterek “2020 de 58 milyona sözde bakımı yapılan Trabzon uçak pistinde, çökme-oturma sorunları gün geçtikçe sıklaşmaya, basına görede S.O.S vermeye başladı. Sürekli ikazlarımıza rağmen popülist politaka, sözde turizm geliri, insan hayatına tercih ediliyor” dedi.

‘TRABZON HAVA LİMANINDAKİ TEHLİKE’

Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş 15 Haziran’da sosyal medya hesabından yaptığı bir başka paylaşımda ise “Trabzon Hava Limanındaki tehlike! 3 yıldır sürekli uyarmamıza rağmen uçuşları tehlikeye atan pistteki oturma ve göçmeler devam ediyor. Gece yarısında uçuşlar yine iptal. Pistteki bu deformasyonlar fark edilmezse facia kaçınılmaz. Sormayan, sorgulamayan toplumdaki olağan durum” ifadelerini kullandı.

timbir - birlik haber ajansi