Havadis53

Rafting rehberlerine Fırtına’da uygulamalı eğitim

Kano Federasyonunun Rize’de düzenlediği nehir rehberliği kursu tamamlandı. Fırtına deresinde gerçekleşen eğitimlere katılan 14 kursiyer sertifikalarını aldı.

Rafting rehberlerine Fırtına’da uygulamalı eğitim
147 views
15 Mart 2024 - 16:30

HABER: ADEM AKATİN 

Yerli ve yabancı turistlerin rafting yapmak için tercih ettiği Fırtına deresinde Kano Federasyonu nehir rehberliği kursu düzenledi. Fırtına deresinde gerçekleşen ve rafting rehberlerinin katıldığı kurs 6 gün sürdü. Kursa katılan 14 kursiyer nehir anatomisi, nehir güvenliği, bot kullanımı, nehir davranışları, su okuma, nehir iletişimi, ilk yardım ve çevre bilinci konularında uygulamalı ve teorik eğitim aldılar.

Rafting Teknik Kurul Başkanı Hamza Dereci kurs hakkında bilgi vererek “Gerek ülke genelinde gerekse yöremizdeki turizm amaçlı rafting faaliyeti yapan işletmelerdeki rehberlerin yaptıkları işi daha bilinçli, profesyonel ve daha güvenli yaparak hizmet verebilmeleri için uluslararası bir program düzenleyerek eğitimleri tamamladık. Önümüzdeki haftalardalar da taleplerin toplanmasıyla yeni kurslar açılacaktır. Ülke genelinde temel eğitim ve gelişim kampları da düzenleyerek raftingin gerçek manada olması gereken yere getirmek için ekip olarak çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

timbir - birlik haber ajansi