Havadis53

Rahmi Metin: Rize için yenilikler istiyoruz

Rahmi Metin: Rize için yenilikler istiyoruz
377 views
23 Eylül 2021 - 15:42

Rize’de Kentsel Sorunların Çözümünde İmar Uygulamaları ve Kentsel Dönüşüm çalıştayı düzenlendi.

Rize Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Organizasyonu ile gerçekleştirilen ve Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in de katıldığı çalıştay, Prof. Dr. Metin Şenbil’in moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Rize Revizyon İmar planı ve yapım sürecinin anlatıldığı çalıştayda konuşan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, “Küçük bir coğrafyada özellikle 1950’li yıllardan sonra çayın getirisiyle beraber şehircilik anlamında ciddi bir dejenerasyona uğramış, değiştirmek zorunda kaldığımız şehirle karşı karşıyayız. 1990’ların başında 20 bin nufüsla başlayan şu an 100 binin üzerinde insanın yaşadığı bir Rize’den bahsediyoruz. Her ne kadar 100 yıllık bir şehirden bahsediyor olsak da yenilikler istiyoruz.” diye konuştu.

Çalıştaya Gebze Belediye Başkanı (Şehir Plancısı) Zinnur Büyükgöz, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Hakkı Alp, Gazi Üniversitesi Y. Şehir plancısı Prof. Dr. Metin Şenbil, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Çevre Hukuku Daire Başkanı Aytaç Yüksel, Fatih Sultan Mehmet Vakfı Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Balcı ve ilgililer katıldı.

timbir - birlik haber ajansi