Havadis53

Recebim, Antalyaspor’a dava açtı

Recebim, Antalyaspor’a dava açtı
574 views
29 Ağustos 2021 - 17:36

Karadenizli Sanatçı Recebim, Antalyaspor Stadında Çaykur Rizespor’a karşı “Sana da Güle Güle” şarkısının çalınmasına tepki göstererek Antalyaspor’a dava açtığını açıkladı.

Süper Lig’in 3. Hafta maçında Çaykur Rizespor Fraport TAV Antalyaspor deplasmanına konuk olmuş ve sahadan 3-2 mağlup ayrılmıştı. Maçın ardından Antalya Şehir Stadında, Çaykur Rizespor’un kendi sahasında her galibiyet sonrası çaldığı Recebim’in “Sana da Güle Güle” türküsü, bu kez Rizespor’a karşı çalınmıştı.

Rize’de bulunan Sanatçı Recebim konuyla ilgili yaptığı açıklamada, olayı öğrendikten sonra gerekli girişimlerde bulunduğunu söyleyerek, “Rizeli’yi Rizeli’nin silahıyla vurmak hiç yakışmadı. Ben de sevenlerimden çok tepki aldım Sana da Güle Güle eserimin bizim takıma karşı kullanmasından dolayı. Tabii biz bunun altında kalmayacağım. Gerekli tüm hukuki süreci başlatmış bulunuyorum.” dedi.

Sembolik bir maddi tazminat talep ettiğini belirten Recebim, “Herkes taraf, biz de bir tarafız. Benim şehrimin başka arması yok. Ben önce Rize’den başlarım, Trabzon’dan devam ederim, Giresun, Ordu, Samsun derim. Bu benim namus meselem. O zaman yalandan mı Karadenizliyim ben? Ben bir sürü şarkılar yaptım Karadenizliyim diye. Ben Karadenizliyim ama bizi, sizi, kültürümüzü, maneviyatımızı nasıl biri olduğumuzu anlatmaya çalıştım.” dedi.

Recebim, ayrıca Rizespor için yeni bir marş yaptığını ve çok iyi bir slogan ile marşın ses getireceğini söyledi.

Kaynak: rizehaberleri.com
timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir