Havadis53

”Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde Etkisiz Sendikanın Promosyon Fiyaskosu”

Türkiye Kamu Sen Rize İl Temsilcisi ve Türk Eğitim Sen Rize Şube Başkanı Murat KÖSEOĞLU Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Bankalar arasında yapılan promosyon anlaşmasına tepki göstererek İş bilmez bir sendikanın yetkili olduğu bir kurumda başarı hikayeleri beklemek hayaldir ifadelerini kullandı.

”Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde Etkisiz Sendikanın Promosyon Fiyaskosu”
866 views
25 Ocak 2023 - 17:18

Türkiye Kamu Sen Rize İl Temsilcisi ve Türk Eğitim Sen Rize Şube Başkanı Murat Köseoğlu yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

SÖZDE YETKİLİ SENDİKA BAŞTA KENDİ ÜYELERİ OLMAK ÜZERE ÜNİVERSİTE ÇALIŞANLARININ AKLIYLA ALAY ETMİŞ, ÜNİVERSİTE ÇALIŞANLARI İLE ADETA DALGA GEÇMİŞTİR

Bilindiği üzere Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi promosyon güncellemesi ile ilgili sözde yetkili fakat etkisiz ve öngörüsüz sendika üyelerine; ‘’BANKA MAAŞ PROMOSYONUNA DAİR Sendikamızın girişimleriyle iptal edilen maaş promosyonu için yeni ihale 22 Eylül’de yapılacaktır. *Taban fiyat 35 Bin TL olacak şekilde teklifler alınacaktır! * İş Bankasına ilgili tazminat ödendikten sonra kalan tutar 15-30 Kasım tarihleri arasında tek seferde personele ödenecektir.‘’ mesajı atmış ancak ilk görüşmede bırakın söyledikleri rakama ulaşmayı yarısını ancak alabilmişlerdir.

Çünkü ihaleye katılan yetkili fakat etkisiz sendika yöneticileri promosyon hususunda hiçbir hazırlık yapmamış ihaleyi alması için merkez kampüs içerisinde bulunan bankanın huzurunu kaçıracak hiçbir eylemde bulunmadığı gibi diğer bankaların ihaleyi almaması için her türlü kolaylığı sağlayarak yine üniversite çalışanlarını ilgili bankaya mahkum etmiştir.
Rektörlük makamı bir anket düzenleyerek üniversite çalışanlarından görüş istemiş, anket sonucunda ihalenin ocak ayına ertelenmesi kararı alınmıştır. Personelimizin haklı olarak beklentisi ocak ayında alınacak zam ile promosyon miktarının eylül ayına göre daha da yukarı çıkmasıydı.

Kasım ayında teklif edilen promosyon alınıp herhangi bir yatırım aracına dönüştürülse idi her personelin en az kazancı 3000 – 3500 TL arasında olacaktı.
Promosyon ihalesinde asıl komedi ise bundan sonra başlamıştır. 19 Ocak 2023 tarihinde yenilenen ihalede İş Bankası 18.000 lira ödeme karşılığında ihaleyi kazanmıştır. İlgili banka 2022 Eylül ayında da aynı miktarı teklif etmiştir.
Dört işlemi dahi bilmediği hususunda ki tahminimizde bizleri yanıltmayan etkisiz sendika yetkilisi ocak ayında alınan % 30 LUK ZAMMI hiç hesaba katmamıştır.

İhale sonucunda ödemenin de Mart ayında yapacağı bilgisine ulaşılmıştır, bu nasıl bir iş bilmezliktir!

DEĞERLİ ÜNİVERSİTE ÇALIŞANLARI;

Peki soruyoruz; şimdi bu iş bilmezliğin, hesap bilmezliğin, hezimetin, fiyaskonun sonucundan memnun musunuz?
Artık sadece kağıt üzerinde yetkili olan fakat alanda etkisizliği yukarı da izahınına çalıştığımız üzere ispatlanan sendikaya veda etme vakti gelmedi mi?
Faturası maddi anlamda sizlere kesilen bu iş bilmezliğin ve eylemsizliğin faturasını hayalleri ve gerçekleri ayırt edemeyen sözde yetkili sendikaya kesme vakti gelmedi mi?
Sizleri mücadeleci sendikacılığın adresi, her alanda öncü olan güven kapısı TÜRK EĞİTİM SEN’e davet ediyorum.
Karar sizlerin…ya mücadeleci bir sendika ya da hezimet!

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

sanalbasin.com üyesidirGazeteler