Havadis53

RİDEF’ten tepki: Tüm hemşerilerimizden özür dileyin

Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) Genel Başkanı Hasan Başça, Karadenizliler ile sarf ettiği sözler dolayısıyla CHP Yalova Milletvekili adayı Tahsin Becan’a tepki göstererek “Tüm hemşerilerimizden özür dileyin” dedi.

RİDEF’ten tepki: Tüm hemşerilerimizden özür dileyin
279 views
13 Mayıs 2023 - 11:34

HABER: Arzu ERBAŞ

CHP Yalova 1. sıra Milletvekili adayı Tahsin Becan yaptığı açıklamada “Bize HDP ile kol kola girdiniz diyorlar. Ben de onlara şunu söylüyorum. Tüm Karadenizlilerin yüzde yüzü doğru mu diyorum. Aldığım cevap, ‘Hayır’ diyorlar. Onların içindeki yüzde 5’lik yüzde 3’lük kesim belki de PKK’dan beter. Bilemezsiniz ki. İnsanlar genelleştirmek doğru değil” dedi.

Becan’ın Karadenizliler ile ilgili sarf ettiği bu sözlere RİDEF Genel Başkanı Hasan Başça tepki gösterdi.

Başça ”Millet ittifakından Yalova CHP 1’inci sıra milletvekili adayı Tahsin Becan mesnetsizce yaptığı açıklamada ‘Karadenizlilerin bir kısmı PKK’dan daha beter’ diye söz ediyor. Ey Tahsin Becan dün ziyaretimize gelip oy istedin. Karadenizliyim diyorsun, sen hangi kısmındansın, PKK’dan daha beter olan mı? Biz Karadenizliler devletimizden toprak mı istedik, askerimize kurşun mu sıktık Özerklik verecek olan sizin genel başkanınız değil mi ? Bu açıklamanızdan dolayı derhal tüm hemşerilerimizden özür dileyin. Tüm hemşerilerimiz oy kullanırken bu açıklamalar aklınıza gelsin” dedi.

timbir - birlik haber ajansi