Havadis53

RİDEVA Mütevelli Heyet Toplantısı yapıldı

Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği (RİDEVA) Mütevelli Heyeti toplantısı yapıldı. “Rizeliler Buluşuyor, Geleceği Konuşuyor” mottosu ile yapılan toplantıda birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.

RİDEVA Mütevelli Heyet Toplantısı yapıldı
324 views
20 Ağustos 2023 - 18:00

HABER: ARZU ERBAŞ

RİDEVA 5’inci Mütevelli Heyeti toplantısı yoğun bir katılımla Rize’de gerçekleşti. Mütevelli Heyeti Başkanı olan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in ev sahipliğinde Rize Belediyesi Isırlık Tabiat Parkı sosyal tesislerinde yapılan toplantıya Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Safa Koçoğlu, Rize Milletvekili Harun Mertoğlu, RTE Üniversitesi Rektörü Yusuf Yılmaz, Mülkiye Baş Müfettişi Hasan Sazkaya, BBP Genel Başkan Yardımcısı Sultan Selim Şimşek, TOBB Genel Başkan Vekili Ali Kopuz, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, RİDEVA Başkanı Recep Albayrak, RİDEF Başkanı Hasan Başça, Ankara RİDEF Başkanı Muammer Bostan ile Belediye Başkanları, Siyasi Partilerin İl ve İlçe Başkanları, STK temsilcileri katıldı.

‘BİRLİK VE BERABERLİĞİ PEKİŞTİREN ÇALIŞMALARI ÖNEMSİYORUZ ‘

RİDEVA Başkanı Recep Albayrak yaptığı konuşmada RİDEVA’nın Rizeliler arasında paylaşma, sosyal dayanışma, yardımlaşma duygusunu geliştirmek, gönül köprüleri oluşturarak kardeşlik hukukunu güçlendirmek, yerel değerleri unutturmamak, eğitim ve barınma hizmetlerinde öğrencileri desteklemek için kurularak hizmetlerine devam ettiğini belirtti. Başkan Albayrak “RİDEVA; Rize Belediyesi, Rize Ticaret Borsası kurucu tüzel üyeliklerinin yanında İstanbul Rize Dernekler Federasyonu (RIDEF), Ankara Rize Dernekleri Federasyonu, Avrupa Rizeliler Derneği, Kocaeli, Sakarya, Samsun, Rize, Bursa ve Yalova merkezli toplam 57 federasyon, vakıf ve demek kurucu üyeliği ve destekleriyle kurulan çatı vakfımızın, ayrıca her alanda memleketimize katma değer üreten 162 kurucu mütevelli heyeti üyesi bulunmaktadır. Asla mikro milliyetçiliğe kaymadan hemşerilerimiz arasında yardımlaşma, dayanışma ile yerel ve milli kültür ve değerlerin sahiplendirilmesi ve kent kültürüne entegre edilmesi önceliğimizdir. Akademik, eğitim, sosyal sorumluluk projeleri, sosyal ve kültürel faaliyetlerimizin yanında milletin birlik ve beraberliğini pekiştiren ve kardeşlik hukukunun güçlenmesine vesile olan çalışmaları önemsiyoruz. Gelinen noktada vakıf mevzuatına tabi bir çatı kuruluş altında, kazanımlarımızı daha ileriye taşımak, daha güçlü projelerle kurumsallaşmasını pekiştirmek ve sürdürebilirliğini sağlamak amacıyla çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

RİDEVA EĞİTİM, SOSYAL VE KÜLTÜR MERKEZİ İNŞAATINDA SON DURUM

RİDEVA Eğitim, Sosyal ve Kültür Merkezi inşaatının son durumu hakkında bilgiler veren RİDEVA Başkanı Recep Albayrak ”Vizyonumuz ve misyonumuz doğrultusunda ortaya koyduğumuz hedeflerimize ulaşmak için çalışıyor, adım adım ilerliyoruz. Rize’mize katma değer üretecek, tüm Rize STK’larının, Rizelilerin İstanbul’da ortak noktası olabilecek tüm ihtiyaçları karşılayacak kültür merkezimizin inşaatı devam ediyor. 2022’nin Kasım ayında temelini attık. 6 Şubat depremleri dolayısıyla deprem bölgesine yoğunlaştığımız için çalışmalarımıza ara verdik. 5000 metrekare kapalı alan inşaatımızın şu an itibariyle 2. kat betonunu döktük. Hedefimiz mart ayına kadar bu binayı bitirip Cumhurbaşkanımızla açılışı yapmak” dedi.

RİZE VALİSİ İHSAN SELİM BAYDAŞ DA TOPLATIYA KATILDI

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş yaptığı konuşmada göreve yeni başladığını hatırlatarak “Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği’nin bu organizasyonu ile bir araya gelerek kucaklaşmış ve selamlaşmış olduk. Bu benim için bir şanstır. Bu platformda söz alan herkes yeni Vali ‘Rize’yi tanıyan bir Validir’ diye başlıyor. Bu sözü her duyduğumda yükümün daha da ağırlaştığını hissediyorum. Bir şehre yeni bir yönetici atandığında o şehri tanıması için bir zaman tanınır. Benim böyle bir zamanımın olmadığını biliyorum. Benden de beklentinin bu yönde olduğunu bilerek başlıyorum. Rabbim mahcup etmesin. Bu vesile ile sizlerin de desteğini bekliyorum” dedi.

timbir - birlik haber ajansi