Havadis53

Rize-Artvin Havalimanı Yıl Sonuna Devreye Alınacak

Rize-Artvin Havalimanı Yıl Sonuna Devreye Alınacak
490 views
05 Eylül 2021 - 13:28

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Açılış Programı’nda konuşan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, amacımız  Rize-Artvin Havalimanını, yıl sonuna kadar tamamlayarak devreye almaktır dedi.

Rize-Artvin Havalimanı’nın altyapı inşaatlarının neredeyse tamamen bitmiş durumda olduğunu kaydeden Erdoğan, terminal binası, teknik blok, güç merkezleri, yönetim binaları gibi üstyapı inşaatlarında da önemli mesafe kat edildiğini aktararak, şunları kaydetti:

“Amacımız, yıl sonuna kadar havalimanımızı tamamlayarak devreye almaktır. Bu havalimanı şehrin diğer dinamikleri yanında üniversitemizin gelişmesine de önemli katkı sağlayacaktır. Zira havalimanından artık üniversitemiz azami yarım saate çıkıyor. Tabii böyle olunca öğrencilerin burayı tercih etmesi çok daha fazla olacaktır. Ülkemizin diğer şehirlerinden ve yurt dışından üniversitemize gelecek öğretim üyesi, araştırmacı, öğrenci gibi misafirlerimiz açısından Rize’nin cazibesi de artacaktır.”

Rize-Artvin Havalimanı, 3 bin metre uzunluğundaki pist ve yılda 3 milyon yolcuya hizmet verebilecek kapasitede terminal binası ile bölgenin havayolu ulaşımı ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayacak.

timbir - birlik haber ajansi