Havadis53

Rize ASKF’de Ali Çelik yeniden güven tazeledi

Rize ASKF’de Ali Çelik yeniden güven tazeledi
399 views
02 Eylül 2021 - 11:31

Rize ASKF’nin gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurul’da mevcut Başkan Ali Çelik yeniden güven tazeleyerek 3’üncü kez seçildi.

Haber: Turgay Ayhan
Rize Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Olağan Genel Kurulu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Genel Kurula Rize İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı ve kulüp temsilcileri katıldı.

187 delegesi bulunan ve 123 delegenin oy kullandığı seçimde mevcut Başkan Ali Çelik, oyların tamamını alarak 3’üncü kez Başkan seçildi.

Tek listenin ibra edildiği Genel Kurulda konuşan Başkan Ali Çelik, başka bir adayın yer almamasının üzerlerine daha büyük sorumluluk yüklediğini ve yeni dönemde daha da çok çalışacaklarını söyledi.

Bütün kulüplere aynı mesafede olduklarını ve oluşturdukları yeni yönetimin Fındıklı’dan İkizdere’ye kadar her bölgeden temsilcinin yer aldığı bir yönetim olduğunu dile getiren Çelik, “Karşımızda aday olmaması bizim için büyük bir talihsizlik. Çünkü aday olmaması üzerimizdeki sorumluluğu artırıyor ve daha çok çalışmamızı gerektiriyor. 6 yıl boyunca bu göreve layık olmaya çalıştık. Bu süre içinde kırdıklarımız olduysa kendilerinden özür diliyoruz. Hedefleri olan bir yönetimiz ve inşallah 3 yıllık yeni dönemde de hedeflerimize daha çok çalışarak ulaşacağız” dedi.

“Biz de yönetim diye bir şey yok, bu çatı altındaki herkes yöneticidir” şeklinde konuşan Çelik, “Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece aşamayacağız şey yoktur. Herkes dilediği zaman dilediği konuyu söyleyebilir, sunduğu projelerin mutlaka karşılığını alır. Her şeyi doğru düzgün yaptığımızı iddia etmiyoruz, mutlaka eksiklerimiz vardır. Ricamız eksiklerimizi varsa projelerinizi mutlaka bizlerle paylaşın. Projelerin hayata geçirilmesi noktasında elimizden gelen tüm çabayı gösterelim.” ifadelerini kullandı.

ASKF olarak sadece futbolu temsil etmediklerini ve dağcılık başta olmak üzere Rize’de hentbol, rafting, kano, güreş ve kayak sporlarında da önemli başarılar elde edildiğini ifade eden Çelik, “Hedefimiz olimpiyatlara Rize’den birçok sporcunun katılmasını sağlamaktır. Tesis sayımızı daha da artırarak ilçelerimize yaymayı hedefliyoruz. İlçelerimizden ya da merkezden en az bir takımı 3. Lige yükseltmek için çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Veliköyspor Kulüp Başkanı Lütfü Kopuz’u da anmayı unutmayan Başkan Çelik, ASKF’ye ait konferans salonuna Lütfü Kopuz isminin verilmesini düşündüklerini dile getirerek, “Bu düşüncemize herkesin sahip çıkacağını ve hepimizin gururlanacağını düşünüyorum. Gerçekten örnek bir insandı. Kendisine bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Geçmiş yönetimde yer alan yöneticilere teşekkür plaketinin sunulduğu genel kurulda, 3 maddede tüzük değişikliğine gidildi.

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir