Havadis53

Rize ASKF’den Bülent Uygun’un açıklamalarına tepki

Rize ASKF’den Bülent Uygun’un açıklamalarına tepki
343 views
05 Ağustos 2021 - 21:43

Rize ASKF Genel Başkanı Ali Çelik Teknik Direktör Bülent Uygun’un Çaykur Rizespor altyapısının yetersizliğini ima eden açıklamalarına tepki gösterdi.

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Bülent Uygun’un altyapıdaki futbolcuların pozisyon almasını, kafa topuna nasıl vuracağını öğrenemediği ve genel kuvvet çalışmadıkları, sadece kendi salt yetenekleriyle geliştiklerini ifade ederek, altyapı hocalarının yetersizliğini ima ettiği açıklamasına bir tekfi de Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Rize Şube Başkanı Ali Çelik’ten geldi.

Rize ASKF Genel Başkanı Ali Çelik yaptığı açıklamada, “Rizespor camiası büyük bir camiadır. Bu camiaya zerre emeği geçen herkes bizim için değerlidir. Rizespor Kulübü Teknik Direktörü Bülent Uygun’un Rizeli hocalarla ilgili açıklamalarını kınıyoruz. Teknik direktör altyapıyla ilgili görüşlerini, düşüncelerini gerek sözlü, gerekse rapor halinde yönetime bildirir, böyle bir konuyla ilgili basına açıklama yapılmasını doğru bulmamaktayız. Rizespor Rizelilerindir.” ifadelerini kullandı.

Uygun’un Altyapı açıklaması

Teknik Direktör Bülent Uygun şunları şöylemişti; “Altyapıdan genç oyuncularımızı kadroya dahil ettik. Şunu gördük ki, yıllardan beri dile getirdiğimiz; pozisyon almasını bilmeyen, kafa topuna nasıl vurulacağını öğrenmemiş, genel kuvvet çalışmamış ve bugünlere sadece salt yeteneğiyle gelmiş gençler var. Fakat Süper Lig çok farklı bir arena, biz de bu oyuncuları alt liglerde oynatarak tecrübe edinmesini sağlayacağız, ilerleyen sezonlarda Emirhan ve Eren gibi şans bulmaları olağan ve yüksek bir ihtimal.”

timbir - birlik haber ajansi